Plugins - Rank Math SEO – AI SEO Tools to Dominate SEO Rankings - Stable (latest - en to ro translation catalogue (1895 entries)

en:  %1$s plugin will be disabled automatically moving forward to avoid conflicts. <strong>It is thus recommended to import the data you need now.</strong>
ro: Modulul %1$s va fi dezactivat în mod automat pentru a evita conflictele. <strong>De aceea, este recomandat să imporți acum datele de care ai nevoie.</strong>

en:  Remove parent slugs
ro: Înlătură descriptorii părinte

en:  To
ro: La

en: $id variable required
ro: Variabila $id este obligatorie

en: $title variable required
ro: Variabila $title este obligatorie

en: %1$d collation changed to %2$s. | %1$d collations changed to %2$s.
ro[0]: Am schimbat o ordonare în %2$s.
ro[1]: Am schimbat %1$d ordonări în %2$s.
ro[2]: Am schimbat %1$d de ordonări în %2$s.

en: %1$s A filter to remove the Rank Math data from the database is present. Deactivating & Deleting this plugin will remove everything related to the Rank Math plugin. %2$s
ro: %1$s Un filtru pentru a înlătura datele Rank Math existente în baza de date. Dezactivarea și ștergerea acestui modul va înlătura toate datele legate de modulul Rank Math. %2$s

en: %1$s and %2$s
ro: %1$s și %2$s

en: %1$s credits left this month. Credits will renew on %2$s or you can upgrade to get more credits %3$s.
ro: Ți-ai rămas %1$s credite pentru luna aceasta. Creditele se vor reînnoi pe %2$s sau poți să actualizezi ca să primești mai multe credite %3$s.

en: %1$s, %2$s and %3$s
ro: %1$s, %2$s și %3$s

en: %1$s: Old %2$s -> New %3$s | Changelog: %4$s
ro: %1$s: veche %2$s -> nouă %3$s | Istoric modificări: %4$s

en: %d Rank Math transient cleared. | %d Rank Math transients cleared.
ro[0]: %d tranzient Rank Math șters.
ro[1]: %d tranzienți Rank Math șterși.
ro[2]: %d de tranzienți Rank Math șterși.

en: %d day | %d days
ro[0]: o zi
ro[1]: %d zile
ro[2]: %d de zile

en: %d hour | %d hours
ro[0]: O oră
ro[1]: %d ore
ro[2]: %d de ore

en: %d log(s) deleted.
ro: Am șters %d jurnal (jurnale).

en: %d minute | %d minutes
ro[0]: %d minut
ro[1]: %d minute
ro[2]: %d de minute

en: %d redirection(s) successfully deleted.
ro: Am șters cu succes o redirecționare (%d redirecționări).

en: %s Advanced Robots Meta
ro: Meta Robots avansat pentru %s

en: %s Archive Description
ro: Descriere arhivă %s

en: %s Archive Descriptions
ro: Descrieri arhive %s

en: %s Archive Title
ro: Titlu arhivă %s

en: %s Archive Titles
ro: Titluri arhive %s

en: %s Archives Advanced Robots Meta
ro: Meta Robots avansat pentru arhive %s

en: %s Archives Robots Meta
ro: Meta Robots pentru arhive %s

en: %s Description
ro: Descriere %s

en: %s Robots Meta
ro: Meta Robots pentru %s

en: %s The URLs will be submitted to Bing and Yandex only, and not to Google.
ro: %s URL-urile vor fi trimise numai la Bing și Yandex, nu și la Google.

en: %s Title
ro: Titlu %s

en: %s ago
ro: acum %s

en: %s archives
ro: Arhive %s

en: %s day | %s days
ro[0]: o zi
ro[1]: %s zile
ro[2]: %s de zile

en: %s hour | %s hours
ro[0]: o oră
ro[1]: %s ore
ro[2]: %s de ore

en: %s minute | %s minutes
ro[0]: %s minut
ro[1]: %s minute
ro[2]: %s de minut

en: %s month | %s months
ro[0]: o lună
ro[1]: %s luni
ro[2]: %s de luni

en: %s page submitted to IndexNow. | %s pages submitted to IndexNow.
ro[0]: Am trimis o pagină la IndexNow.
ro[1]: Am trimis %s pagini la IndexNow.
ro[2]: Am trimis %s de pagini la IndexNow.

en: %s second | %s seconds
ro[0]: o secundă
ro[1]: %s secunde
ro[2]: %s de secunde

en: %s week | %s weeks
ro[0]: o săptămână
ro[1]: %s săptămâni
ro[2]: %s de săptămâni

en: %s year | %s years
ro[0]: %s an
ro[1]: %s ani
ro[2]: %s de ani

en: &raquo; Redirect this page
ro: &raquo; Redirecționează această pagină

en: (No Description)
ro: (Fără descriere)

en: (No Title)
ro: (Fără titlu)

en: (no title)
ro: (fără titlu)

en: (none)
ro: (niciunul)

en: (opens in a new window)
ro: (se deschide într-o fereastră nouă)

en: +%d More...
ro: + încă %d...

en: .htaccess file is not writable.
ro: Fișierul .htaccess nu poate fi scris.

en: .htaccess file not found.
ro: Fișierul .htaccess negăsit.

en: .htaccess file updated successfully.
ro: Fișierul .htaccess a fost actualizat cu succes.

en: 11-50 Positions
ro: 11 - 50 poziții

en: 24/7 Support
ro: Suport non-stop (24/7)

en: 24x7 Premium Support
ro: Suport premium non-stop

en: 301 Permanent Move
ro: 301 - mutare definitivă

en: 301 redirections are <em>permanent</em>. The old URL will be removed in search engines and replaced by the new one, passing on SearchRank and other SEO scores. Browsers may also store the new URL in cache and redirect to it even after the redirection is deleted from the list here.
ro: Redirecționările 301 sunt <em>permanente</em>. Vechiul URL va fi înlăturat în motoarele de căutare și înlocuit cu cel nou, fiind transmis la SearchRank și alte punctaje SEO. De asemenea, navigatoarele pot să stocheze în cache noul URL și să redirecționeze la el chiar și după ce redirecționarea este ștearsă din listă.

en: 302 Temporary Move
ro: 302 - mutare temporară

en: 307 Temporary Redirect
ro: 307 - redirecționare temporară

en: 4-10 Positions
ro: 4 - 10 poziții

en: 404 Error: page not found
ro: Eroare 404: pagină negăsită

en: 404 Log successfully deleted.
ro: Jurnalul 404 șters cu succes.

en: 404 Monitor
ro: Monitor 404

en: 404 Monitor Log
ro: Jurnal Monitori 404

en: 404 Monitor Settings
ro: Setări Monitor erori 404

en: 404 Title
ro: Titlu 404

en: 404 label
ro: Etichetă 404

en: 410 Content Deleted
ro: 410 - conținut șters

en: 451 Content Unavailable for Legal Reasons
ro: 451 - conținut indisponibil din motive legale

en: <a href="%s">&#8592; Sitemap Index</a>
ro: <a href="%s">&#8592; Index hărți site</a>

en: <b>Rank Math Warning:</b> Changing the permalinks on a live, indexed site may result in serious loss of traffic if done incorrectly. Consider adding a new redirection from the old URL format to the new one.
ro: <b>Avertizare Rank Math:</b> dacă modifici legăturile permanente pe un site live și indexat poți să ai pierderi importante de trafic dacă nu procedezi corect. Ia în considerare adăugarea unei redirecționări noi de formatul vechi al URL-ului la cel nou.

en: <strong>API Error:</strong> %s
ro: <strong>Eroare API:</strong> %s

en: <strong>Activate/Deactivate</strong> redirections. Deactivated redirections do not take effect on your site.
ro: <strong>Activează/dezactivează</strong> redirecționările. Redirecționările dezactivate nu au efect pe site.

en: <strong>Delete</strong> permanently removes the item from the list.
ro: <strong>Șterge</strong> înlătură definitiv elementul din listă.

en: <strong>Delete</strong> permanently removes the redirection.
ro: <strong>Șterge</strong> înlătură definitiv redirecționarea.

en: <strong>Edit</strong> redirection details: from/to URLs and the redirection type.
ro: <strong>Editează</strong> detaliile redirecționării: URL-urile de la/la și tipul de redirecționare.

en: <strong>Min Size: 112Χ112px</strong>.<br /> A squared image is preferred by the search engines.
ro: <strong>Dimensiune minimă: 112 x 112 px</strong>.<br />Motoarele de căutare preferă o imagine pătrată.

en: <strong>Note:</strong> This interstitial page is displayed only to administrators. Site visitors are redirected without delay.
ro: <strong>Notă:</strong> această pagină interstițială este afișată numai administratorilor. Vizitatorii site-ului sunt redirecționați fără întârziere.

en: <strong>Redirect</strong> takes you to the Redirections manager to redirect the 404 URL.
ro: <strong>Redirecționează</strong> te duce la Manager de redirecționări pentru a redirecționa URL-ul 404.

en: <strong>SEO Notice:</strong> A previously published %1$s has been moved to trash. You may redirect <code>%2$s</code> to <a href="%3$s">a new url</a>.
ro: <strong>Notificare SEO:</strong> %1$s, publicat anterior, a fost aruncat la gunoi. Poți să redirecționezi <code>%2$s</code> la <a href="%3$s">un URL nou</a>.

en: <strong>SEO Notice</strong>: Your site is set to No Index and will not appear in search engines. You can change the Search engine visibility <a href="%1$s">from here</a>.
ro: <strong>Notificare SEO</strong>: site-ul tău este setat la „noindex” și nu va apărea în motoarele de căutare. Poți să schimbi vizibilitatea pentru motoarele de căutare <a href="%1$s">aici</a>.

en: <strong>View Details</strong> shows details about the 404 requests.
ro: <strong>Vezi detalii</strong> arată detalii despre cererile 404.

en: <strong>Warning:</strong> your site's search engine visibility is set to Hidden in <a href="%1$s" target="_blank">Settings &gt; Reading</a>. This means that the changes you make here will not take effect. Set the search engine visibility to Public to be able to change the robots.txt content.
ro: <strong>Avertizare:</strong> vizibilitate site-ului pentru motoare de căutare este setată la ascunsă în <a href="%1$s" target="_blank">Setări &gt; Afișare</a>. Asta înseamnă că modificările pe care le faci aici nu vor avea efect. Setează vizibilitatea pentru motoarele de căutare la public pentru a putea modifica conținutul robots.txt.

en: A Custom Watermark item could not be saved because the name field is empty.
ro: Un element filigran personalizat nu a putut fi salvat deoarece câmpul nume este gol.

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
ro: O legătură la arhiva autorului articolului, cu numele autorului ca text ancoră.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
ro: O legătură la articol, cu titlul ca text ancoră.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
ro: O legătură la site-ul tău, cu numele și descrierea site-ului ca text ancoră.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
ro: O legătură la site-ul tău, cu numele site-ului ca text ancoră.

en: A list of prompts received from the API to be saved in the database.
ro: O listă cu mesajele sistemului de operare primite de la API pentru a fi salvate în baza de date.

en: ACF support helps Rank Math SEO read and analyze content written in the Advanced Custom Fields. If your theme uses ACF, you should enable this option.
ro: Suportul pentru ACF ajută modulul Rank Math SEO să citească și să analizeze conținutul scris în Câmpuri personalizate avansate. Dacă tema ta folosește ACF, trebuie să activezi această opțiune.

en: AI Tools
ro: Instrumente AI

en: AIOSEO Block Converter
ro: Convertor de blocuri AIOSEO

en: AMP
ro: PAM

en: AMP plugin
ro: Modul PAM

en: API Key
ro: Cheie API

en: API Key Location
ro: Locație cheie API

en: About Page
ro: Pagină Despre

en: Above & Below Content
ro: Deasupra conținutului și sub el

en: Above Content
ro: Deasupra conținutului

en: Accepted
ro: Acceptat

en: Access Time
ro: Timp de acces

en: Account
ro: Cont

en: Action not allowed.
ro: Acțiunea nu este permisă.

en: Action to perform
ro: Acțiune de efectuat

en: Activate
ro: Activează

en: Active modules
ro: Extensii active

en: Activists
ro: Activiști

en: Add
ro: Adaugă

en: Add <code>TITLE</code> attribute for all <code>images</code> without a <code>TITLE</code> attribute automatically. The attribute is dynamically applied when the content is displayed, and the stored content is not changed.
ro: Adaugă automat atributul <code>TITLE</code> pentru toate <code>images</code> care nu au un atribut <code>TITLE</code>. Atributul este aplicat dinamic când este afișat conținutul, dar conținutul stocat nu este modificat.

en: Add <code>alt</code> attributes for <code>images</code> without <code>alt</code> attributes automatically. The attribute is dynamically applied when the content is displayed, and the stored content is not changed.
ro: Adaugă automat atributul <code>alt</code> pentru toate <code>images</code> care nu au un atribut <code>alt</code>. Atributul este aplicat dinamic când este afișat conținutul, dar conținutul stocat nu este modificat.

en: Add <code>rel="nofollow"</code>
ro: Adaugă <code>rel="nofollow"</code>

en: Add <code>rel="sponsored"</code>
ro: Adaugă <code>rel="sponsored"</code>

en: Add Link
ro: Adaugă legătura

en: Add New
ro: Adaugă nou

en: Add SEO Controls
ro: Adaugă comenzi SEO

en: Add SEO Controls for user profile pages. Access to the Meta Box can be fine tuned with code, using a special filter hook.
ro: Adaugă comenzi SEO pentru paginile cu profilurile utilizatorilor. Accesul la caseta Meta poate fi ajustat cu un cod, folosind un cârlig de filtrare special.

en: Add SEO controls for the editor screen to customize SEO options for posts in this post type.
ro: Adaugă comenzile SEO pentru ecranul editor pentru a personaliza opțiunile SEO pentru articolele din acest tip de articol.

en: Add SEO meta and OpenGraph details to your homepage. %s.
ro: Adaugă metadate SEO și detalii OpenGraph în prima pagină. %s.

en: Add another
ro: Adaugă altul

en: Add any extra text or links you'd like to include in your llms.txt file manually.
ro: Adaugă manual orice text sau legături suplimentare pe care vrei să le incluzi în fișierul llms.txt.

en: Add bulk editing columns to the post listing screen.
ro: Adaugă coloane de editare în masă în ecranul pentru afișarea articolelor.

en: Add content after each post in your site feeds.
ro: Adaugă conținut după fiecare articol în fluxurile site-ului.

en: Add content before each post in your site feeds.
ro: Adaugă conținut înainte de fiecare articol în fluxurile site-ului.

en: Add missing ALT attributes
ro: Adaugă atributele ALT care lipsesc

en: Add missing TITLE attributes
ro: Adaugă atributele TITLE care lipsesc

en: Add number
ro: Adaugă un număr

en: Add proper Meta tags to your bbPress forum posts, categories, profiles, etc. Get more options to take control of what search engines see and how they see it.
ro: Adaugi taguri meta adecvate în articole, categorii, profiluri etc. pentru forumul tău bbPress. Ai mai multe opțiuni ca să deții controlul asupra a ceea ce văd motoarele de căutare și cum le văd.

en: Add social account information to your website's Schema and Open Graph. %s.
ro: Adaugi în site-ul tău informații despre conturile tale din media socială în Schema și Open Graph. %s.

en: Add term IDs, separated by comma. This option is applied for all taxonomies.
ro: Adaugă ID-urile termenilor, separate cu virgulă. Această opțiune se aplică pentru toate taxonomiile.

en: Add the SEO Controls for the term editor screen to customize SEO options for individual terms in this taxonomy.
ro: Adaugă comenzile SEO pentru ecranul editor de termeni pentru a personaliza opțiunile SEO pentru termenii individuali din această taxonomie.

en: Add time
ro: Adaugă oră

en: Add user IDs, separated by commas, to exclude them from the sitemap.
ro: Adaugă ID-uri utilizator, separate cu virgule, pentru a le exclude din harta site.

en: Additional Content
ro: Conținut suplimentar

en: Additional Info
ro: Informații suplimentare

en: Additional Profiles
ro: Profiluri suplimentare

en: Additional Profiles to add in the <code>sameAs</code> Schema property.
ro: Profiluri suplimentare de adăugat în proprietatea Schema <code>sameAs</code>.

en: Additional profile URLs
ro: URL-uri de profil suplimentare

en: Address
ro: Adresă

en: Address Format
ro: Format adresă

en: Address:
ro: Adresă:

en: Advanced
ro: Avansate

en: Advanced Image SEO options to supercharge your website. Automate the task of adding the ALT and Title tags to your images on the fly.
ro: Opțiuni SEO avansate pentru imagini ca să-ți supraalimentezi site-ul. Automatizezi sarcina pentru adăugarea tagurilor ALT și Title în imaginile tale din mers.

en: Advanced Mode
ro: Mod avansat

en: Advanced Robots Meta
ro: Meta robots avansat

en: All
ro: Toate

en: All published posts have focus keywords set.
ro: Toate articolele publicate au cuvinte cheie setate.

en: Alphabetical
ro: În ordine alfabetică

en: Alt attribute format
ro: Format atribut alt

en: Alternative Text
ro: Text alternativ

en: An API Key is required to display embedded Google Maps on your site. Get it here: %s
ro: Pentru a afișa Google Maps înglobate pe site-ul tău, ai nevoie de o cheie API. O iei de aici: %s

en: An advanced internal linking tool that analyzes your posts, tracks link data, highlights opportunities, and offers detailed report.
ro: Un instrument avansat pentru legături interne care îți analizează articolele, urmărește datele legăturilor, evidențiază oportunitățile și oferă un raport detaliat.

en: An alternate version of your site name (for example, an acronym or shorter name).
ro: O versiune alternativă pentru numele site-ului tău (de exemplu, un acronim sau un nume mai scurt).

en: An array of AI-generated and existing outputs to be saved.
ro: Un tablou cu ieșiri generate de AI și existente ca să fie salvate.

en: Analytical
ro: Analitic

en: Analytics
ro: Analitice

en: Analytics Database
ro: Bază de date Analytics

en: Analytics cache cleared.
ro: Am șters cache-ul pentru Analytics.

en: Analyze this Page
ro: Analizează această pagină

en: Anniversary Sale
ro: Reduceri pentru aniversări

en: Anonymize IP addresses
ro: Fă anonime adresele IP

en: Another bulk editing process is already running. Please try again later after the existing process is complete.
ro: Un alt proces de editare în masă este deja în desfășurare. Te rog să reîncerci mai târziu după ce procesul existent este finalizat.

en: Any
ro: Oricare

en: Application Category
ro: Categorie de aplicare

en: Arabic
ro: Arabă

en: Archive Format
ro: Format arhivă

en: Archives for %s
ro: Arhive pentru %s

en: Are you sure you want to convert AIOSEO blocks into Rank Math blocks? This action is irreversible.
ro: Sigur vrei să convertești blocurile AIOSEO în blocuri Rank Math? Această acțiune este ireversibilă.

en: Are you sure you want to convert Yoast blocks into Rank Math blocks? This action is irreversible.
ro: Sigur vrei să convertești blocurile Yoast în blocuri Rank Math? Această acțiune este ireversibilă.

en: Are you sure you want to delete Internal Links Data? This action is irreversible.
ro: Sigur vrei să ștergi datele legăturilor interne? Această acțiune este ireversibilă.

en: Are you sure you want to delete all the Redirection Rules? This action is irreversible.
ro: Sigur vrei să ștergi toate regulile de redirecționare? Această acțiune este ireversibilă.

en: Are you sure you want to delete the 404 log? This action is irreversible.
ro: Sigur vrei să ștergi jurnalul 404? Această acțiune este ireversibilă.

en: Are you sure you want to disconnect Google services from your site?
ro: Sigur vrei să deconectezi serviciile Google de pe site?

en: Are you sure you want to do this?
ro: Sigur vrei să faci asta?

en: Are you sure you wish to delete all 404 error logs?
ro: Sigur vrei să ștergi toate jurnalele de erori 404?

en: Argumentative
ro: Rațional

en: Article
ro: Articol

en: Article Type
ro: Tip de articol

en: Articles noindexed
ro: Articole neindexate

en: Artists
ro: Artiști

en: As NoFollow
ro: Ca nofollow

en: As NoIndex
ro: Ca fără indexare

en: As Pillar Content
ro: Drept Conținut fundamental

en: Attachments
ro: Atașamente

en: Attention: Search Engines can't see your website.
ro: Atenție: motoarele de căutare nu pot să-ți vadă site-ul.

en: Author
ro: Autor

en: Author Advanced Robots
ro: Robots avansat pentru autori

en: Author Archive Description
ro: Descriere arhive autori

en: Author Archive Title
ro: Titlu arhivă autor

en: Author Archives
ro: Arhive autori

en: Author Base
ro: Bază pentru autori

en: Author Description
ro: Descriere autor

en: Author ID
ro: ID autor

en: Author Robots Meta
ro: Meta robots pentru autori

en: Author archive meta description. SEO options for specific author archives can be set with the meta box in the user profiles.
ro: Descriere meta pentru arhive autori. Opțiunile SEO pentru anumite arhive autori pot fi setate cu Caseta meta din profiluri utilizatori.

en: Author's biographical info of the current post, page or author archive.
ro: Informații biografice pentru autorului articolului, paginii sau arhivei autori curente.

en: Author's user ID of the current post, page or author archive.
ro: ID-ul de utilizator al autorului pentru articolul curent, pagina curentă sau arhiva autorului.

en: Authors
ro: Autori

en: Auto
ro: Automat

en: Auto Post Redirect
ro: Redirecționare automată articole

en: Auto-Submit Post Types
ro: Trimite automat tipuri de articol

en: Automatic Updates
ro: Actualizări automate

en: Automatic updates are not enabled on your site. %s
ro: Actualizările automate nu sunt activate pe site-ul tău. %s

en: Automatically add <code>rel="nofollow"</code> attribute for external links appearing in your posts, pages, and other post types. The attribute is dynamically applied when the content is displayed, and the stored content is not changed.
ro: Adaugă automat atributul <code>rel="nofollow"</code> pentru legăturile externe care apar în articole, pagini și alte tipuri de articol. Atributul este aplicat dinamic când este afișat conținutul și conținutul stocat nu este modificat.

en: Automatically add <code>rel="nofollow"</code> attribute for links pointing to external image files. The attribute is dynamically applied when the content is displayed, and the stored content is not changed.
ro: Adaugă automat atributul <code>rel="nofollow"</code> pentru legăturile care indică la fișiere imagine externe. Atributul este aplicat dinamic când este afișat conținutul și conținutul stocat nu este modificat.

en: Automatically add <code>target="_blank"</code> attribute for external links appearing in your posts, pages, and other post types to make them open in a new browser tab or window. The attribute is dynamically applied when the content is displayed, and the stored content is not changed.
ro: Adaugă automat atributul <code>target="_blank"</code> pentru legăturile externe care apar în articole, pagini și alte tipuri de articol pentru a le deschide într-o filă sau fereastră nouă a navigatorului. Atributul este aplicat dinamic când este afișat conținutul și conținutul stocat nu este modificat.

en: Automatically capitalize the first character of each word in the titles.
ro: Scrie automat cu majuscule primul caracter al fiecărui cuvânt din titluri.

en: Automatically submit sitemaps to the Google Search Console
ro: Trimite automat hărțile site la Google Search Console

en: Availability
ro: Disponibilitate

en: Availability Starts
ro: Disponibilitatea începe

en: Available Actions
ro: Acțiuni disponibile

en: Available variables
ro: Variabile disponibile

en: Average Position
ro: Poziție medie

en: Average position of all the keywords ranking within top 100 positions.
ro: Poziția medie a tuturor cuvintelor cheie care se clasează în primele 100 de poziții.

en: Azerbaijan
ro: Azerbaidjan

en: Backup created successfully.
ro: Am creat cu succes copia de siguranță.

en: Backup does not exist.
ro: Copia de siguranță nu există.

en: Backup restored successfully.
ro: Copie de siguranță restaurată cu succes.

en: Backup successfully deleted.
ro: Am șters cu succes copia de siguranță.

en: Bad Request
ro: Cerere incorectă

en: Bad request. Please check the code.
ro: Cerere incorectă. Te rog să verifici codul.

en: Baggage Tracking
ro: Urmărire bagaje

en: Baidu Webmaster Tools
ro: Instrumente pentru webmasteri Baidu

en: Bargain Hunters
ro: Vânători de chilipiruri

en: Be careful when editing the htaccess file, it is easy to make mistakes and break your site. If that happens, you can restore the file to its state <strong>before the last edit</strong> by replacing the htaccess file with the backup copy created by Rank Math in the same directory (<em>.htaccess_back_xxxxxx</em>) using an FTP client.
ro: Fii foarte atent când editezi fișierul .htaccess, este ușor să faci greșeli și să strici site-ul. Dacă site-ul nu mai funcționează, poți să restaurezi fișierul la starea lui <strong>înainte de ultima editare</strong> prin înlocuirea fișierului .htaccess cu copia de rezervă creată de Rank Math în același director (<em>.htaccess_back_xxxxxx</em>) folosind cPanel sau un client FTP.

en: Belgium
ro: Belgia

en: Below Content
ro: Sub conținut

en: Benefits of Connecting Google Account
ro: Beneficiile conectării contului Google

en: Benefits of Connecting Rank Math Account
ro: Beneficiile conectării contului Rank Math

en: Bill Payment
ro: Plată facturi

en: Billing Support
ro: Suport pentru facturare

en: Bing Webmaster Tools
ro: Instrumente pentru webmasteri Bing

en: Bing Webmaster Verification Page
ro: Pagină confirmare Bing Webmaster

en: Black Friday Sale
ro: Reduceri de Black Friday

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Blocks import failed.
ro: Importul blocurilor a eșuat.

en: Blocks successfully converted in %d post. | Blocks successfully converted in %d posts.
ro[0]: Am converti cu succes blocurile într-un articol.
ro[1]: Am converti cu succes blocurile în %d articole.
ro[2]: Am converti cu succes blocurile în %d de articole.

en: Blog Post
ro: Articol de blog

en: Blog Public
ro: Blog public

en: Bloggers
ro: Blogeri

en: Bolivia, Plurinational State Of
ro: Bolivia

en: Book
ro: Carte

en: Brazil
ro: Brazilia

en: Breadcrumbs
ro: Firimituri

en: BuddyPress group description
ro: Descriere grup BuddyPress

en: Bulgarian
ro: Bulgară

en: Bulk Actions
ro: Acțiuni în masă

en: Bulk Editing
ro: Editare în masă

en: Bulk Editing Process Successfully Cancelled
ro: Am anulat cu succes procesul de editare în masă

en: Bulk editing SEO meta started. It might take few minutes to complete the process.
ro: Editarea în masă a metadatelor SEO a început. Finalizarea procesului ar putea să dureze câteva minute.

en: Bulk image alt generation failed.
ro: Generarea în masă a atributelor alt pentru imagini a eșuat.

en: Bulk image alt generation started. It might take few minutes to complete the process.
ro: Generarea în bloc a atributelor alt pentru imagini a început. Finalizarea procesului ar putea să dureze câteva minute.

en: Business Owners
ro: Proprietari de afaceri

en: Business Type
ro: Tip de afacere

en: Buy
ro: Cumpără

en: CAUTION:
ro: ATENȚIE:

en: Cache deleted.
ro: Am șters cache-ul.

en: Calories
ro: Calorii

en: Cambodia
ro: Cambodgia

en: Can't update redirection.
ro: Nu pot actualiza redirecționarea.

en: Cancel
ro: Anulează

en: Cancel Content AI Bulk Editing Process
ro: Anulează procesul de editare în masă Content AI

en: Cancel Fetch
ro: Anulează aducerea

en: Cancel Fetching
ro: Anulează aducerea

en: Capitalize Titles
ro: Scrie titlurile cu majuscule

en: Card type selected when creating a new post. This will also be applied for posts without a card type selected.
ro: Tipul de card selectat la crearea unui articol nou. Va fi aplicat și pentru articolele fără un tip de card selectat.

en: Casual
ro: Relaxat

en: Categories (advanced)
ro: Categorii (avansat)

en: Change Global SEO, Schema, and other settings for %1$s. %2$s
ro: Modifică SEO global, Schema și alte setări pentru %1$s. %2$s

en: Change Global meta settings that take effect across your website. %s.
ro: Modifică setările pentru metadate globale care au efect pe întregul site web. %s.

en: Change Key
ro: Schimbă cheia

en: Change SEO options related to the author archives. %s.
ro: Modifică opțiunile SEO legate de arhive autori. %s.

en: Change Sitemap settings of %1$s. %2$s.
ro: Modifică setările hartă site pentru %1$s. %2$s.

en: Change how some of the links open and operate on your website. %s.
ro: Schimbă modul în care se deschid și funcționează unele legături pe site-ul tău. %s.

en: Change some uncommon but essential settings here. %s.
ro: Modifică aici câteva setări neobișnuite, dar esențiale. %s.

en: Change the <code>/author/</code> part in author archive URLs.
ro: Modifică partea <code>/author/</code> în URL-urile arhive autori.

en: Change the styling for the front end SEO score badge.
ro: Modifică designul pentru insigna cu punctajul SEO din partea din față.

en: Changing your tagline is very easy.  Just head on over to <a target="_blank" href="%1$s">Settings - General</a> in WordPress's admin menu (on the left), or click on the link in this sentence.
ro: Schimbarea sloganului este foarte ușoară.  Este simplu, mergi la <a target="_blank" href="%1$s">Setări - Generale</a> în meniul de administrare WordPress (în stânga) sau dă clic pe legătura din această propoziție.

en: Chat
ro: Discuții

en: Check Key
ro: Verifică cheia

en: Check if required tables exist and create them if not.
ro: Verifică dacă există tabelele cerute și dacă nu există creează-le.

en: Check the presence of sitemaps on your website
ro: Verifică prezența hărților site pe site-ul tău

en: Check your site for SEO-friendly permalink structure
ro: Verifică dacă site-ul tău are o structură legături permanente prietenoasă pentru SEO

en: Check your site's visibility to search engines
ro: Verifică vizibilitatea site-ului tău pentru motoarele de căutare

en: Chinese
ro: Chineză

en: Choose how you want Rank Math to handle your WooCommerce SEO. %s.
ro: Alege cum vrei ca Rank Math să gestioneze SEO pentru WooCommerce. %s.

en: Choose how you want to display the HTML sitemap.
ro: Alege cum vrei să afișezi harta site HTML.

en: Choose how you want to sort the items in the HTML sitemap.
ro: Alege cum vrei să sortezi elementele în harta site HTML.

en: Choose the headings to exclude from the Table of Contents block.
ro: Alege subtitlurile de exclus din blocul Cuprins.

en: Choose the type of posts/pages/CPTs where you want to use Content AI.
ro: Alege tipul de articole/pagini/tipuri de articol personalizat pentru care vrei să folosești Content AI.

en: Choose whether the site represents a person or an organization.
ro: Alege dacă site-ul reprezintă o organizație sau o persoană.

en: Choose which taxonomy you want to use with the Primary Term feature. This will also be the taxonomy shown in the Breadcrumbs when a single %1$s is being viewed.
ro: Alege taxonomia cu care vrei să folosești funcționalitatea Termen principal. Ea va fi și taxonomia afișată în Firimituri când este vizualizat un %1$s singular.

en: Christmas Sale
ro: Reduceri de Crăciun

en: Circle
ro: Cerc

en: Cleanup of %s data failed.
ro: Curățarea datelor %s a eșuat.

en: Cleanup of %s data successfully done.
ro: Curățarea datelor %s a fost făcută cu succes.

en: Clear 404 Log
ro: Șterge jurnalul 404

en: Clear Cache
ro: Șterge cache-ul

en: Clear History
ro: Șterge istoricul

en: Clear Log
ro: Șterge jurnalul

en: Clear SEO Analyzer
ro: Șterge analizorul SEO

en: Clear analytics cache to re-calculate all the stats again.
ro: Șterge cache-ul Analytics pentru a recalcula toate statisticile.

en: Clear log by type.
ro: Șterge jurnalul după tip.

en: Click here to Deactivate
ro: Dă clic aici pentru a dezactiva

en: Click here to know how
ro: Dă clic aici pentru a afla cum

en: Click here to reconnect.
ro: Dă clic aici pentru reconectare.

en: Click here to see all the exciting features.
ro: Dă clic aici ca să vezi toate funcționalitățile interesante.

en: Click here to see the code.
ro: Dă clic aici pentru a vedea codul.

en: Click on the button to copy URL or insert link in content. You can also drag and drop links in the post content.
ro: Dă clic pe buton pentru a copia URL-ul sau pentru a insera legătura în conținut. De asemenea, poți trage și plasa legături în conținutul articolului.

en: Click to refresh the available credits.
ro: Dă clic pentru a reîmprospăta creditele disponibile.

en: Closing Time
ro: Oră de închidere

en: Co-founder of Rank Math
ro: Co-fondator la Rank Math

en: Collectors
ro: Colecționari

en: Colombia
ro: Columbia

en: Comma-separated list of categories associated to the current post
ro: Listă cu categorii, separate cu virgule, asociate cu articolul curent

en: Comma-separated list of tags associated to the current post
ro: Listă cu etichete, separate cu virgule, asociate cu articolul curent

en: Community Blog/News Site
ro: Blog colectiv/site de știri

en: Configure your llms.txt file for custom crawling/indexing rules.
ro: Configurezi fișierul llms.txt pentru reguli personalizate de accesare cu crawlere/indexare.

en: Confirm custom tagline is set for your site
ro: Confirmă că este setat un slogan personalizat pentru site-ul tău

en: Confirm focus keywords are set for all your posts
ro: Confirmă că ai stabilit cuvinte cheie pentru toate articolele tale

en: Confirm if Rank Math is connected to Search Console
ro: Confirmă dacă Rank Math este conectat la Search Console

en: Connect Google Services
ro: Conectează serviciile Google

en: Connect Rank Math with Google Search Console to see the most important information from Google directly in your WordPress dashboard.
ro: Conectează Rank Math cu Google Search Console pentru a vedea cele mai importante informații de la Google direct în Panoul control WordPress.

en: Connect Your Rank Math Account
ro: Conectează-ți contul Rank Math

en: Contact Page
ro: Pagină Contact

en: Contains
ro: Conține

en: Content A.I. (Artificial Intelligence)
ro: Content A.I. (inteligență artificială)

en: Content AI Chat
ro: Discuții Conținut AI

en: Content AI Credits
ro: Credite Content AI

en: Content AI Editor
ro: Editor Content AI

en: Content AI History
ro: Istoric Content AI

en: Content AI Plan
ro: Plan Content AI

en: Content AI Refresh Date
ro: Dată reîmprospătare Content AI

en: Content AI Tools
ro: Instrumente Content AI

en: Content AI is not enabled on this Post type.
ro: Content AI nu este activat pentru acest tip de articol.

en: Content AI plan to update in the Database.
ro: Plan Content AI pentru actualizare în baza de date.

en: Content AI reset date to update in the Database
ro: Data resetării Content AI pentru actualizare în baza de date

en: Content AI tailors keyword research to the target country for highly relevant suggestions. You can override this in individual posts/pages/CPTs.
ro: Content AI adaptează cercetarea cuvintelor cheie la țara vizată pentru sugestii extrem de relevante. Poți să contramandezi asta în articole/pagini/tipuri de articol personalizat individuale.

en: Content Editor
ro: Editor de conținut

en: Contents are locked because a robots.txt file is present in the root folder.
ro: Conținutul este blocat deoarece un fișier robots.txt este prezent în dosarul rădăcină.

en: Continue redirecting
ro: Continuă redirecționarea

en: Conversational
ro: Colocvial

en: Conversion started. A success message will be shown here once the process completes. You can close this page.
ro: Conversia a început. Aici va fi afișat un mesaj pentru succes după finalizarea procesului. Poți să închizi această pagină.

en: Convert Blocks
ro: Convertește blocurile

en: Convert FAQ, HowTo, & Table of Contents Blocks created using Yoast. Use this option to easily move your previous blocks into Rank Math.
ro: Convertește blocurile Întrebări frecvente, Sfaturi practice și Cuprins create în Yoast. Folosește această opțiune pentru a muta cu ușurință blocurile anterioare în Rank Math.

en: Convert TOC block created using AIOSEO. Use this option to easily move your previous blocks into Rank Math.
ro: Convertește blocul TOC creat folosind AIOSEO. Folosește această opțiune pentru a muta cu ușurință blocurile anterioare în Rank Math.

en: Cooking Time
ro: Timp de preparare

en: Cooks
ro: Bucătari

en: Copy Link URL to Clipboard
ro: Copiază URL-ul legăturii în clipboard

en: Could not check Focus Keywords in posts - the post meta table exceeds the size limit.
ro: Nu am putut să verific cuvintele cheie pentru articole - tabelul cu metadate articole depășește dimensiunea limită maximă.

en: Could not generate. Please try again later.
ro: Nu am putut să generez. Te rog să încerci din nou mai târziu.

en: Counter
ro: Contor

en: Counts the total number of internal, external links, to and from links inside your posts. You can also see the same count in the Posts List Page.
ro: Numără totalul legăturilor interne, externe, legături la și de la din articolele tale. Poți să vezi același număr și în pagina Listă cu articole.

en: Course
ro: Curs

en: Course Currency
ro: Monedă curs

en: Course Mode
ro: Mod curs

en: Course Price
ro: Preț curs

en: Course Provider
ro: Furnizor curs

en: Course Provider Name
ro: Nme furnizor curs

en: Course Provider URL
ro: URL furnizor curs

en: Course Type
ro: Tip de curs

en: Course Workload
ro: Volum de muncă curs

en: Crafters
ro: Meșteșugari

en: Create a News Sitemap for your news-related content. You only need a News sitemap if you plan on posting news-related content on your website.
ro: Creează o hartă site știri pentru conținutul tău legat de știri. Ai nevoie de o hartă site știri numai dacă intenționezi să publici conținut legat de știri pe site-ul tău.

en: Create and edit redirections
ro: Creează și editează redirecționări

en: Created
ro: Creat

en: Creative
ro: Creativ

en: Credit Card Support
ro: Suport pentru card de credit

en: Credit usage details returned by the API.
ro: Detalii pentru utilizarea creditelor returnate de API.

en: Croatia
ro: Croația

en: Cuisine
ro: Bucătărie

en: Currency
ro: Monedă

en: Current Date
ro: Data curentă

en: Current Day
ro: Ziua curentă

en: Current Month
ro: Luna aceasta

en: Current Post Thumbnail
ro: Miniatură curentă articol

en: Current Step
ro: Pas curent

en: Current Step Data
ro: Date pentru pasul curent

en: Current Term
ro: Termen curent

en: Current Time
ro: Ora curentă

en: Current Time (advanced)
ro: Ora curentă (avansat)

en: Current Year
ro: Anul curent

en: Current page number
ro: Număr pagină curentă

en: Current server date
ro: Dată curentă server

en: Current server day
ro: Zi curentă server

en: Current server month
ro: Lună curentă server

en: Current server time
ro: Oră curentă server

en: Current server time with custom formatting pattern.
ro: Oră curentă server cu model de formatare personalizat.

en: Current server year
ro: An curent server

en: Current term description
ro: Descriere termen curent

en: Current term name
ro: Nume termen curent

en: Custom
ro: Personalizat

en: Custom (use shortcode)
ro: Personalizat (folosește scurt-codul)

en: Custom Field (advanced)
ro: Câmp personalizat (avansat)

en: Custom Fields
ro: Câmpuri personalizate

en: Custom Redirection
ro: Redirecționare personalizată

en: Custom Term (advanced)
ro: Termen personalizat (avansat)

en: Custom Term description
ro: Descriere termen personalizat

en: Custom Term description.
ro: Descriere termen personalizat.

en: Custom Term title.
ro: Titlu termen personalizat.

en: Custom Url
ro: URL personalizat

en: Custom Webmaster Tags
ro: Etichete personalizate pentru webmaster

en: Custom field value
ro: Valoare câmp personalizat

en: Custom field value.
ro: Valoare câmp personalizat

en: Custom or Generated SEO Description of the current post/page
ro: Descriere SEO personalizată sau generată pentru articolul curent/pagina curentă

en: Custom or Generated SEO Title of the current post/page
ro: Titlu SEO personalizat sau generat pentru articolul curent/pagina curentă

en: Custom term value
ro: Valoare termen personalizat

en: Custom term value.
ro: Valoare termen personalizat.

en: Custom values for robots meta tag on %s archives.
ro: Valori personalizate pentru tagul meta robots în arhivele %s.

en: Custom values for robots meta tag on %s.
ro: Valori personalizate pentru tagul meta robots în %s.

en: Custom values for robots meta tag on author page.
ro: Valori personalizate pentru tagul meta robots în paginile autor.

en: Custom values for robots meta tag on date page.
ro: Valori personalizate pentru tagul meta robots în paginile cu date.

en: Custom values for robots meta tag on groups page.
ro: Valori personalizate pentru tagul meta robots în paginile grupuri.

en: Custom values for robots meta tag on homepage.
ro: Valori personalizate pentru tagul meta robots în prima pagină.

en: Customer Service
ro: Servicii pentru clienți

en: Customize SEO meta settings of pages like search results, 404s, etc. %s.
ro: Personalizezi setările metadatelor SEO pentru pagini, cum ar fi rezultate de căutare, 404 etc. %s.

en: Cyber Monday Sale
ro: Reduceri de Cyber Monday

en: Cyprus
ro: Cipru

en: Czech
ro: Cehă

en: Czechia
ro: Cehia

en: DIYers
ro: Bricolaj

en: Dancers
ro: Dansatori

en: Danish
ro: Daneză

en: Dashboard
ro: Panou control

en: Data Chart
ro: Diagramă cu date

en: Data Rows: %s
ro: Rânduri cu date: %s

en: Data Stream
ro: Flux de date

en: Data fetching cancelled.
ro: Aducerea datelor a fost anulată.

en: Data fetching started in the background.
ro: Aducerea datelor a început în fundal.

en: Data import will not work for this service as sufficient permissions are not given.
ro: Importul de date nu va funcționa pentru acest serviciu deoarece nu sunt acordate permisiuni suficiente.

en: Database Table: 404 Log
ro: Tabel bază de date: jurnale 404

en: Database Table: Flat Posts
ro: Tabel bază de date: articole simple

en: Database Table: Google AdSense
ro: Tabel bază de date: Google AdSense

en: Database Table: Google Analytics
ro: Tabel bază de date: Google Analytics

en: Database Table: Google Search Console
ro: Tabel bază de date: Google Search Console

en: Database Table: Inspections
ro: Tabel bază de date: inspecții

en: Database Table: Internal Link
ro: Tabel bază de date: legături interne

en: Database Table: Internal Link Meta
ro: Tabel bază de date: metadate legături interne

en: Database Table: Keyword Manager
ro: Tabel bază de date: manager de cuvinte cheie

en: Database Table: Redirection
ro: Tabel bază de date: redirecționări

en: Database Table: Redirection Cache
ro: Tabel bază de date: cache de redirecționare

en: Database Tools
ro: Instrumente pentru baza de date

en: Database version
ro: Versiune bază de date

en: Date Advanced Robots
ro: Robots avansat pentru date

en: Date Archive Description
ro: Descriere arhivă de date

en: Date Archive Title
ro: Titlu arhivă de date

en: Date Archives
ro: Arhive de date

en: Date Modified
ro: Data modificării

en: Date Modified (advanced)
ro: Data modificării (avansat)

en: Date Posted
ro: Data publicării

en: Date Published
ro: Data publicării

en: Date Published (advanced)
ro: Data publicării (avansat)

en: Date Robots Meta
ro: Meta robots pentru date

en: Date archive description.
ro: Descriere arhivă de date.

en: Days
ro: Zile

en: Deactivate
ro: Dezactivează

en: Debug Redirections
ro: Depanează redirecționările

en: Default
ro: Implicit

en: Default 404
ro: Implicit 404

en: Default Audience
ro: Public implicit

en: Default Country
ro: Țară implicită

en: Default Language
ro: Limbă implicită

en: Default Tone
ro: Tone implicit

en: Default description for single %s pages. This can be changed on a per-post basis on the post editor screen.
ro: Descriere implicită pentru pagini singulare %s. Ea poate fi modificată pentru fiecare articol în parte în ecranul editor de articole.

en: Default rich snippet selected when creating a new post of this type. If %s is selected, it will be applied for all existing posts with no Schema selected.
ro: Fragment îmbogățit implicit selectat la crearea unui articol nou de acest tip. Dacă este selectat %s, el va fi aplicat tuturor articolelor existente fără nicio Schema selectată.

en: Default rich snippet selected when creating a new product.
ro: Fragment îmbogățit selectat implicit la crearea unui produs nou.

en: Default title tag for single %s pages. This can be changed on a per-post basis on the post editor screen.
ro: Tag implicit title pentru pagini singulare %s. El poate fi modificat pentru fiecare articol în parte în ecranul editor de articole.

en: Default values for robots meta tag. These can be changed for individual posts, taxonomies, etc.
ro: Valori personalizate pentru tagul meta robots. Ele pot fi modificate pentru articole individuale, taxonomii etc.

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete Internal Links
ro: Șterge legăturile interne

en: Delete Internal Links Data
ro: Șterge datele legăturilor interne

en: Delete Permanently
ro: Șterge definitiv

en: Delete Redirections
ro: Șterge redirecționările

en: Delete Redirections Rules
ro: Șterge regulile de redirecționare

en: Delete data
ro: Șterge datele

en: Denmark
ro: Danemarca

en: Description
ro: Descriere

en: Description for %s archive pages.
ro: Descriere pentru paginile arhivă %s.

en: Description for %s archives
ro: Descriere pentru arhivele %s

en: Description of the site
ro: Descrierea site-ului

en: Description of your site when shared on Facebook, Twitter and other social networks.
ro: Descrierea site-ului când este partajat pe Facebook, Twitter și alte rețele sociale.

en: Description:
ro: Descriere:

en: Descriptive
ro: Descriptiv

en: Designers
ro: Designeri

en: Determine Search Intent
ro: Determină intenția de căutare

en: Directly notify search engines like Bing & Yandex using the %s when pages are added, updated and removed, or submit URLs manually.
ro: Notifici direct motoarele de căutare, cum ar fi Bing și Yandex, folosind %s când sunt adăugate, actualizate și înlăturate pagini sau trimiți URL-urile manual.

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Disconnect
ro: Deconectează

en: Disconnect Account
ro: Deconectează contul

en: Display Format
ro: Format de afișare

en: Display author's nicename of the current post, page or author archive.
ro: Afișează numele autorului pentru articolul curent, pagina curentă sau arhiva autorului.

en: Display homepage breadcrumb in trail.
ro: Afișează firimiturile primei pagini în calea de urmărire

en: Display the Debug Console instead of being redirected. Administrators only.
ro: Afișează Consola de depanare în loc să fii redirecționat. Numai pentru administratori.

en: Display the badges automatically, or insert the %1$s shortcode in your posts and the %2$s template tag in your theme template files.
ro: Afișezi automat insignele sau inserezi scurt-codul %1$s în articolele tale și tagul șablonului %2$s în fișierele cu șabloane ale temei tale.

en: Documentation
ro: Documentație

en: Dominate the search results for the local audiences by optimizing your website for Local SEO and it also helps you to acquire the Knowledge Graph.
ro: Te impui în rezultatele de căutare pentru publicul local prin optimizarea site-ului tău pentru Local SEO și, de asemenea. te ajută să fii în Knowledge Graph.

en: Duration
ro: Durată

en: Dutch
ro: Neerlandeză

en: EDD Product
ro: Produs EDD

en: Easily create redirects without fiddling with tedious code. %s.
ro: Creezi cu ușurință redirecționări fără să scrii niciun cod. %s.

en: Easily set up Google Analytics without using another 3rd party plugin
ro: Configurezi cu ușurință Google Analytics fără să folosești un alt modul terț

en: Easy Mode
ro: Mod simplu

en: Edit
ro: Editează

en: Edit .htaccess
ro: Editează .htaccess

en: Edit Homepage SEO Settings
ro: Editează setările SEO pentru prima pagină

en: Edit Page:
ro: Editează pagina:

en: Edit SEO settings for the search results page
ro: Editează setările SEO pentru pagina rezultate de căutare

en: Edit SEO settings for this archive page
ro: Editează setările SEO pentru această pagină arhivă

en: Edit default SEO settings for this post type
ro: Editează setările SEO implicite pentru acest tip de articol

en: Edit llms.txt
ro: Editează llms.txt

en: Edit robots.txt
ro: Editează robots.txt

en: Edit the contents of your .htaccess file easily. %s.
ro: Editezi cu ușurință conținutul fișierului .htaccess. %s

en: Edit your robots.txt file to control what bots see. %s.
ro: Editează fișierul robots.txt pentru a controla ce văd boții. %s.

en: Edition
ro: Ediție

en: Editor's Rating:
ro: Evaluarea editorului:

en: Educators
ro: Educatori

en: Egypt
ro: Egipt

en: Email Frequency
ro: Frecvență emailuri

en: Email Reports
ro: Rapoarte prin email

en: Email report frequency.
ro: Frecvență rapoarte prin email

en: Emergency
ro: Urgență

en: Emotional
ro: Emoțional

en: Empathetic
ro: Empatic

en: Employment Type
ro: Tip de loc de muncă

en: Empty Trash
ro: Golește gunoiul

en: Enable Auto Updates
ro: Activează actualizările automate

en: Enable Link Suggestions meta box for this post type, along with the Pillar Content feature.
ro: Activează caseta meta Sugestii de legături pentru acest tip de articol împreună cu funcționalitatea Conținut fundamental.

en: Enable Rank Math's sitemap feature, which helps search engines intelligently crawl your website's content. It also supports hreflang tag.
ro: Activează funcționalitatea Hărți site de la Rank Math care ajută motoarele de căutare să acceseze cu crawlere în mod inteligent conținutul site-ului tău. De asemenea, acceptă tagul hreflang.

en: Enable Tracking
ro: Activează urmărirea

en: Enable automatic updates to ensure you are always using the latest version of Rank Math.
ro: Activează actualizările automate pentru a te asigura că folosești întotdeauna ultima versiune a Rank Math.

en: Enable breadcrumbs function
ro: Activează funcția firimituri

en: Enable or disable the date archives (e.g: %s). If this option is disabled, the date archives will be redirected to the homepage.
ro: Activează sau dezactivează arhivele de date (de exemplu: %s). Dacă această opțiune este dezactivată, arhivele de date vor fi redirecționate la prima pagină.

en: Enable support for the structured data, which adds Schema code in your website, resulting in rich search results, better CTR and more traffic.
ro: Activează suportul pentru Date structurate care adaugă codul Schema în site-ul tău ducând la rezultate de căutare îmbogățite, CTR mai bun și mai mult trafic.

en: Enable the BuddyPress module for Rank Math SEO to make your BuddyPress forum SEO friendly by adding proper meta tags to all forum pages.
ro: Activează extensia BuddyPress pentru Rank Math SEO pentru a-ți face forumul BuddyPress prietenos pentru SEO prin adăugarea unor taguri meta adecvate în toate paginile forumului.

en: Enable the HTML sitemap.
ro: Activează hărțile site HTML.

en: Enable the Index Status tab
ro: Activează fila Stare indexare

en: Enable this option only if you are not using any other plugin/theme to install Google Analytics code.
ro: Activează această opțiune numai dacă nu folosești un alt modul/o altă temă pentru a instala codul Google Analytics.

en: Enable this option to include authors in the sitemap even if they have not created any posts. This ensures all author archives are listed, regardless of content availability.
ro: Activează această opțiune pentru a include autorii în harta site, chiar dacă nu au creat niciun articol. Acest lucru asigură că toate arhivele autorilor sunt afișate, indiferent de disponibilitatea conținutului.

en: Enable this option to register a REST API endpoint that returns the HTML meta tags for a given URL. %s
ro: Activează această opțiune pentru a înregistra un punct-final REST API care returnează taguri meta HTML pentru un URL dat. %s

en: Enable this option to show Analytics Stats on the front just after the admin bar.
ro: Activează această opțiune pentru a arăta Statistici Analytics în partea din față, imediat după bara de administrare.

en: Enable this option to show the Index Status tab in the Analytics module.
ro: Activează această opțiune pentru a afișa fila Stare indexare în extensia Analytics.

en: Enabled
ro: Activat

en: Enables or disables Author Archives. If disabled, the Author Archives are redirected to your homepage. To avoid duplicate content issues, noindex author archives if you keep them enabled.
ro: Activează sau dezactivează Arhive autori. Dacă dezactivezi, Arhive autori sunt redirecționate la prima ta pagină. Pentru a evita problemele legate de un conținut duplicat, nu indexa Arhive autori dacă vrei să le păstrezi activate.

en: End Date
ro: Dată de încheiere

en: End With
ro: Se termină cu

en: Engage with RankBot, Our AI Chatbot, For SEO Advice.
ro: Discută cu RankBot, chatbot-ul nostru AI, pentru sfaturi SEO.

en: Engineers
ro: Ingineri

en: Enter %s. Alternatively, you can enter a user ID above.
ro: Introdu %s. Ca alternativă, poți să introduci un ID utilizator mai sus.

en: Enter %s. Use a comma to separate multiple IDs. Alternatively, you can enter an app ID below.
ro: Introdu %s. Folosește virgule pentru a separa mai multe ID-uri. Ca alternativă, poți să introduci un ID aplicație mai jos.

en: Enter URIs or keywords you wish to prevent from getting logged by the 404 monitor.
ro: Introdu URI-urile sau cuvintele cheie care nu vrei să fie înregistrate de monitorul 404.

en: Enter alphanumeric secret ID. %s.
ro: Introdu un ID secret alfanumeric. %s.

en: Enter post IDs of posts you want to exclude from the sitemap, separated by commas. This option **applies** to all posts types including posts, pages, and custom post types.
ro: Introdu ID-urile pentru articolele pe care vrei să le excluzi din harta site, separate cu virgule. Această opțiune **se aplică** pentru toate tipurile de articole, inclusiv articole, pagini și tipuri de articol personalizat.

en: Enter the Twitter username of the author to add <code>twitter:creator</code> tag to posts. eg: <code>RankMathSEO</code>
ro: Introdu numele de utilizator Twitter al autorului pentru a adăuga tagul <code>twitter:creator</code> în articole. De exemplu: <code>RankMathSEO</code>

en: Enter the contact email address that could be displayed on search engines.
ro: Introdu adresa email de contact care ar putea fi afișată în motoarele de căutare.

en: Enter the default title to use for the Table of Contents block.
ro: Introdu titlul implicit pe care să-l folosești pentru blocul Cuprins.

en: Enter the name of your site to appear in search results.
ro: Introdu numele site-ului tău care să apară în rezultatele de căutare.

en: Enter the number of days to keep Analytics data in your database. The maximum allowed days are 90 in the %s. Though, 2x data will be stored in the DB for calculating the difference properly.
ro: Introdu numărul de zile pentru a păstra datele Analytics în baza de date. Numărul maxim permis de zile este 90 în %s. Totuși, vor fi stocate de 2 ori mai multe date pentru calcularea corectă a diferenței.

en: Enter verification codes for third-party webmaster tools. %s
ro: Introdu codurile de verificare pentru instrumentele webmaster terțe. %s

en: Enter your Baidu Webmaster Tools verification HTML code or ID. Learn how to get it: %s
ro: Introdu codul HTML sau ID-ul de confirmare Baidu Webmaster Tools. Învață cum să îl obții: %s

en: Enter your Bing Webmaster Tools verification HTML code or ID. Get it here: %s
ro: Introdu codul HTML sau ID-ul de confirmare Bing Webmaster Tools. Învață cum să îl obții: %s

en: Enter your Google Search Console verification HTML code or ID. Learn how to get it: %s
ro: Introdu codul HTML sau ID-ul de confirmare Google Search Console. Învață cum să îl obții: %s

en: Enter your Norton Safe Web verification HTML code or ID. Learn how to get it: %s
ro: Introdu codul HTML sau ID-ul de confirmare Norton Safe Web. Învață cum să îl obții: %s

en: Enter your Pinterest verification HTML code or ID. Learn how to get it: %s
ro: Introdu codul HTML sau ID-ul de confirmare Pinterest. Învață cum să îl obții: %s

en: Enter your Yandex verification HTML code or ID. Learn how to get it: %s
ro: Introdu codul HTML sau ID-ul de confirmare Yandex. Învață cum să îl obții: %s

en: Enter your complete Facebook page URL here. eg:
ro: Introdu aici URL-ul întreg al paginii tale Facebook. De exemplu:

en: Enter your custom webmaster tags. Only %s tags are allowed.
ro: Introdu tagurile personalizate pentru webmasteri. Sunt permise numai tagurile %s.

en: Entrepreneurs
ro: Antreprenori

en: Entry Price
ro: Introdu prețul

en: Environmentalists
ro: Ecologiști

en: Error submitting page to IndexNow.
ro: Eroare la trimiterea paginii la IndexNow.

en: Error: Nonce verification failed
ro: Eroare: verificare nunic eșuată

en: Error: the Rank Math blog feed could not be downloaded.
ro: Eroare: fluxul pentru blogul Rank Math nu a putut fi descărcat.

en: Escape the Writer's Block Using AI to Write Inside WordPress.
ro: Scapă de blocajele la scriere folosind AI (inteligența artificială) pentru a scrie în WordPress.

en: Estonian
ro: Estonă

en: Event
ro: Eveniment

en: Event Attendance Mode
ro: Mod de participare la eveniment

en: Event Status
ro: Stare eveniment

en: Event Type
ro: Tip de eveniment

en: Every 30 days
ro: La fiecare 30 de zile

en: Example
ro: Exemplu

en: Example Category
ro: Exemplu de categorie

en: Example Category 1, Example Category 2
ro: Exemplu de categorie 1, exemplu de categorie 2

en: Example Post title
ro: Exemplu de titlu articol

en: Example Tag
ro: Exemplu de etichetă

en: Example Tag 1 | Example Tag 2
ro: Exemplu de etichetă 1 | Exemplu de etichetă 2

en: Example Tag 1, Example Tag 2
ro: Exemplu de etichetă 1, exemplu de etichetă 2

en: Example Term
ro: Exemplu de termen

en: Example Term Description
ro: Exemplu de descriere termen

en: Excerpt of the current post (or auto-generated if it does not exist)
ro: Rezumatul articolului curent (sau generat automat dacă el nu există)

en: Excerpt of the current post (without auto-generation)
ro: Rezumatul articolului curent (fără generare automată)

en: Exclude Logged-in users
ro: Exclude utilizatorii autentificați

en: Exclude Paths
ro: Exclude căile

en: Exclude Posts
ro: Exclude articole

en: Exclude Terms
ro: Exclude termeni

en: Exclude User Roles
ro: Exclude rolurile de utilizator

en: Exclude Users
ro: Exclude utilizatorii

en: Exclude this attachment from sitemap
ro: Exclude acest atașament din harta site

en: Exclusive Offer!
ro: Ofertă exclusivă!

en: Experience the Revolutionary AI-Powered Content Editor.
ro: Experimentează editorul de conținut revoluționar propulsat de AI.

en: Expiry Posted
ro: Expirarea publicată

en: Export
ro: Exportă

en: Export Options
ro: Opțiuni pentru export

en: Export to .htaccess
ro: Exportă în .htaccess

en: Export to Nginx config file
ro: Exportă în fișierul de configurare Nginx

en: Expository
ro: Expozitiv

en: Extend the functionality of WordPress by creating redirects in our plugin when you change the slug of a post, page, category or a CPT. You can modify the redirection further according to your needs.
ro: Extinzi funcționalitatea WordPress prin crearea de redirecționări în modulul nostru când modifici descriptorul unui articol, unei pagini, categorii sau unui tip de articol personalizat. Poți să modifici redirecționarea în funcție de nevoile tale.

en: External Link Icon
ro: Icon legătură externă

en: External Links
ro: Legături externe

en: External Tools
ro: Instrumente externe

en: FULL REPORT
ro: RAPORT COMPLET

en: Facebook Admin
ro: Administrator Facebook

en: Facebook App
ro: Aplicație Facebook

en: Facebook Authorship
ro: Drepturi de autor Facebook

en: Facebook Debugger
ro: Depanator Facebook

en: Facebook Page URL
ro: URL pagină Facebook

en: Facebook Secret
ro: Secret Facebook

en: Facebook Sharing Debugger
ro: Depanator partajare pe Facebook

en: Facebook profile URL
ro: URL profil Facebook

en: Factual
ro: Faptic

en: Failed to backup .htaccess file. Please check file permissions.
ro: Efectuarea unei copii de siguranță a fișierului .htaccess a eșuat. Te rog verifică permisiunile pentru fișiere.

en: Failed to submit URLs. See details in the History tab.
ro: Trimiterea URL-urilor a eșuat. Vezi detalii în fila Istoric.

en: Failed to update .htaccess file. Please check file permissions.
ro: Actualizarea fișierului .htaccess a eșuat. Te rog verifică permisiunile pentru fișiere.

en: Fallback Behavior
ro: Comportament de rezervă

en: Fashionistas
ro: Pasionați de modă

en: Featured image of the article.
ro: Imaginea reprezentativă a articolului.

en: Fetching in Progress
ro: Preluare în curs

en: File Name
ro: Nume fișier

en: File Name of the attachment
ro: Numele fișierului atașamentului

en: Filter by SEO score range (great, good, bad, no-score).
ro: Filtrează după punctajul SEO (foarte bun, bun, slab, fără punctaj).

en: Filter by link type (1 = internal, 0 = external).
ro: Filtrează după tipul de legătură (1 = internă, 0 = externă).

en: Filter by orphan status (orphan, linked).
ro: Filtrează după starea orfan (orfan, legat).

en: Filter by post type. Supports multiple values.
ro: Filtrează după tipul de articol. Acceptă mai multe valori.

en: Filter by source post ID.
ro: Filtrează după ID articol sursă.

en: Filter by target post ID.
ro: Filtrează după ID articol vizat.

en: Filter log by type.
ro: Filtrează jurnalul după tip.

en: Filter type.
ro: Tip de filtru.

en: Filter.
ro: Filtrează.

en: Finland
ro: Finlanda

en: Finnish
ro: Finlandeză

en: First category (alphabetically) associated to the current post <strong>OR</strong> current category on category archives
ro: Prima categorie (în ordine alfabetică) asociată cu articolul curent <strong>SAU</strong> categoria curentă din arhivele categorii

en: First tag (alphabetically) associated to the current post <strong>OR</strong> current tag on tag archives
ro: Prima etichetă (în ordine alfabetică) asociată cu articolul curent <strong>SAU</strong> eticheta curentă din arhive etichete

en: Fitness Enthusiasts
ro: Pasionați de fitness

en: Fix 404 Errors
ro: Corectează erorile 404

en: Fix Analytics table collations
ro: Corectează ordonările tabelelor Analytics

en: Fix Collations
ro: Corectează ordonările

en: Fixing the issue is simple - just edit the post/page and add the focus keyword(s) to the title.
ro: Rezolvarea problemei e simplă - editează articolul/pagina și adaugă cuvântul (cuvintele) cheie în titlu.

en: Fixing this issue is easy - just edit the post, and set a Focus Keyword.  Then follow Rank Math's analysis to improve your rankings.
ro: Rezolvarea acestei probleme este ușoară - trebuie să editezi articolul și să stabilești un cuvânt cheie.  Apoi parcurge analiza oferită de Rank Math ca să-ți îmbunătățești clasarea în căutare.

en: Flush SEO Analyzer Data
ro: Șterge datele analizatorului SEO

en: Focus Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Focus Keyword Not Set
ro: Fraza cheie nu este setată

en: Focus Keyword of the current post
ro: Frază cheie pentru articolul curent

en: Focus Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Focus Keywords of the current post
ro: Cuvinte cheie pentru articolul curent

en: Focus keywords appear in the titles of published posts where it is set.
ro: Cuvintele cheie apar în titlurile articolelor publicate în care sunt setate.

en: Foodies
ro: Gurmanzi

en: For the best SEO results, use a custom permalink structure, preferably one that includes the post title (<code>%%postname%%</code>). You can change it by navigating to <a href="%s">Settings &gt; Permalinks</a>
ro: Pentru rezultate SEO foarte bune, folosește o structură personalizată pentru legăturile permanente, de preferință una care include titlul articolului (<code>%%postname%%</code>). O poți schimba mergând la <a href="%s">Setări &gt; Legături permanente</a>

en: For your video content, a Video Sitemap is a recommended step for better rankings and inclusion in the Video search.
ro: Pentru conținutul tău video, o hartă site video este un pas recomandat pentru o mai bună clasare și includere în căutarea videourilor.

en: Forbidden
ro: Interzis

en: Format the label used for archive pages.
ro: Formatează eticheta folosită pentru paginile Arhivă.

en: Format the label used for search results pages.
ro: Formatează eticheta folosită pentru paginile Rezultate de căutare.

en: Format used for the new <code>alt</code> attribute values.
ro: Format utilizat pentru noile valori ale atributului <code>alt</code>.

en: Format used for the new <code>title</code> attribute values.
ro: Format utilizat pentru noile valori ale atributului <code>title</code>.

en: Format used when the address is displayed using the <code>[rank_math_contact_info]</code> shortcode.<br><strong>Available Tags: {address}, {locality}, {region}, {postalcode}, {country}, {gps}</strong>
ro: Formatul folosit când adresa este afișată utilizând scurt-codul <code>[rank_math_contact_info]</code>.<br><strong>Taguri disponibile: {address}, {locality}, {region}, {postalcode}, {country}, {gps}</strong>

en: Fortunately, it's very easy to fix.  Just hop on over to <a target="_blank" href="%1$s">Settings - Permalinks</a>.  Then chose the "Post Name" option.
ro: Din fericire, este foarte ușor de rezolvat.  Trebuie să mergi la <a target="_blank" href="%1$s">Setări - Legături permanente</a>.  Apoi alege opțiunea „Nume articol”.

en: Founding Date
ro: Data înființării

en: France
ro: Franța

en: Free
ro: Gratuite

en: Free 15 Content AI Credits
ro: 15 credite gratuite pentru Content AI

en: Free keyword suggestions when entering a focus keyword
ro: Sugestii gratuite de cuvinte cheie când introduci un cuvânt cheie

en: French
ro: Franceză

en: Friday
ro: Vineri

en: Friendly
ro: Prietenos

en: From
ro: De la

en: Frontend Stats Bar
ro: Bară Statistici în partea din față

en: GIF icon
ro: Icon GIF

en: Gain Access to 40+ Advanced AI Tools.
ro: Ai acces la peste 40 de instrumente AI avansate.

en: Gaming Enthusiasts
ro: Pasionați de jocuri

en: Gardeners
ro: Grădinari

en: Gender
ro: Gen

en: General
ro: Generale

en: General Audience
ro: Audiență generală

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Geo Coordinates
ro: Coordonate geografice

en: German
ro: Germană

en: Germany
ro: Germania

en: Get Rank Math PRO!
ro: Ia Rank Math PRO!

en: Get sophisticated AI suggestions for related Keywords, Questions & Links to include in the SEO meta & Content Area. %s.
ro: Primești sugestii sofisticate de la AI pentru cuvinte cheie, întrebări și legături relevante pe care le incluzi în metadatele SEO și în zona cu conținut. %s.

en: Get sophisticated AI suggestions for related Keywords, Questions & Links to include in the SEO meta & Content Area. Supports 80+ Countries.
ro: Primești sugestii sofisticate de la AI pentru cuvinte cheie, întrebări și legături relevante pe care le incluzi în metadatele SEO și în zona cu conținut. Pentru peste 80 de țări.

en: Getting Started
ro: Începe

en: Getting a redirection loop or need a fresh start? Delete all the redirections using this tool. Note: This process is irreversible and will delete ALL your redirection rules.
ro: Vrei o buclă de redirecționare sau trebuie s-o iei de la început? Ștergi toate redirecționările folosind acest instrument. Notă: acest proces este ireversibil și va șterge TOATE regulile de redirecționare.

en: Given
ro: Ai acordat

en: Global Location Number
ro: Număr de localizare globală

en: Global Meta
ro: Metadate globale

en: Go Pro
ro: Treci la Pro

en: Google AdSense support is only available in Rank Math Pro's Advanced Analytics module.
ro: Suportul pentru Google AdSense este disponibil numai în extensia Advanced Analytics din Rank Math Pro.

en: Google Maps API Key
ro: Cheie API Hărți Google

en: Google Maps Embed API
ro: API-ul Google Maps înglobat

en: Google Permission
ro: Permisiuni Google

en: Google Refresh token
ro: Token pentru reîmprospătare Google

en: Google Rich Results (Desktop)
ro: Google Rich Results (desktop)

en: Google Rich Results (Mobile)
ro: Google Rich Results (mobil)

en: Google Rich Results Test - Googlebot Desktop
ro: Testare Google Rich Results - desktop Googlebot

en: Google Rich Results Test - Googlebot Smartphone
ro: Testare Google Rich Results - smartphone Googlebot

en: Google Search Console has been linked.
ro: Consola de căutare Google a fost legată.

en: Google Web Stories
ro: Web Stories Google

en: Google does not allow Person as the Publisher for articles. Organization will be used instead. You can read more about this <a href="%s" target="_blank">here</a>.
ro: Google nu permite Person ca Publisher pentru articole. În schimb, va folosi Organization. Poți să citește mai multe despre asta <a href="%s" target="_blank">aici</a>.

en: Google oAuth is not authorized.
ro: Google oAuth nu este autorizată.

en: Google's Search Console is a vital source of information concerning your rankings and click-through rates.  Rank Math can import this data, so you don't have to log into your Google account to get the data you need.
ro: Google Search Console este o sursă vitală de informații referitoare la clasările tale în căutare și la ratele de clicuri.  Rank Math poate să importe aceste date, deci nu trebuie să te autentifici în contul tău Google pentru a obține datele de care ai nevoie.

en: Greece
ro: Grecia

en: Greek
ro: Greacă

en: Group Advanced Robots Meta
ro: Meta Robots avansat pentru grupuri

en: Group Description
ro: Descriere grup

en: Group Description.
ro: Descriere grup.

en: Group Robots Meta
ro: Meta robots pentru grupuri

en: Group Title
ro: Titlu grup

en: Group description of the current group
ro: Descriere grup pentru grupul curent

en: Group name of the current group
ro: Nume grup pentru grupul curent

en: Group name.
ro: Nume grup.

en: Groups
ro: Grupuri

en: HTML Page Titles play a large role in Google's ranking algorithm.  When you add a Focus Keyword to a post or page, Rank Math will check to see that you used the keyword in the title.  If it finds any posts or pages that are missing the keyword in the title, it will tell you here.
ro: Titlurile paginilor HTML joacă un rol important în algoritmul de clasificare folosit de Google.  Când adaugi un cuvânt cheie într-un articol sau într-o pagină, Rank Math va verifica dacă l-ai folosit și în titlu.  Dacă găsește articole sau pagini care nu au cuvântul cheie în titluri, îți va spune aici.

en: HTML Sitemap
ro: Hartă site HTML

en: HTTP %d error.
ro: Eroare HTTP %d.

en: Halloween Sale
ro: Reduceri de Halloween

en: Heading H1
ro: Subtitlu H1

en: Heading H2
ro: Subtitlu H2

en: Heading H3
ro: Subtitlu H3

en: Heading H4
ro: Subtitlu H4

en: Heading H5
ro: Subtitlu H5

en: Heading H6
ro: Subtitlu H6

en: Headless CMS Support
ro: Suport pentru Headless CMS

en: Headline
ro: Titlu

en: Health Enthusiasts
ro: Pasionați de domeniul sănătății

en: Healthcare Professionals
ro: Profesioniști în domeniul sănătății

en: Hebrew
ro: Ebraică

en: Hello,
ro: Bună,

en: Help
ro: Ajutor

en: Help &amp; Support
ro: Ajutor și suport

en: Here you can set up custom redirections. It is important to choose the right type of redirection.
ro: Aici poți să configurezi redirecționările personalizate. Este important să alege tipul corect de redirecționare.

en: Here you can set up the breadcrumbs function. %s
ro: Aici poți să configurezi funcționalitatea Firimituri. %s

en: Hey, we noticed you've been using %s for more than a week now – that's awesome!
ro: Hei, am observat că folosești %s de mai bine de o săptămână - ce bucurie!

en: Hide
ro: Ascunde

en: Hide Post Title
ro: Ascunde titlul articolului

en: Hide Post title from Breadcrumb.
ro: Ascunde titlul articolului din firimituri.

en: Hide Taxonomy Name
ro: Ascunde numele taxonomiei

en: Hide Taxonomy Name from Breadcrumb.
ro: Ascunde numele taxonomiei din firimituri.

en: Hide details
ro: Ascunde detalii

en: Hide.
ro: Ascunde.

en: Hiring Organization
ro: Organizația care angajează

en: History
ro: Istoric

en: Hits
ro: Accesări

en: Home
ro: Prima pagină

en: Homepage
ro: Prima pagină

en: Homepage Advanced Robots
ro: Robots avansat pentru prima pagină

en: Homepage Description for Facebook
ro: Descriere prima pagină pentru Facebook

en: Homepage Link
ro: Legătură la prima pagină

en: Homepage Meta Description
ro: Descriere meta prima pagină

en: Homepage Robots Meta
ro: Meta Robots pentru prima pagină

en: Homepage SEO
ro: SEO prima pagină

en: Homepage Thumbnail for Facebook
ro: Miniatură prima pagină pentru Facebook

en: Homepage Title
ro: Titlu prima pagină

en: Homepage Title for Facebook
ro: Titlu prima pagină pentru Facebook

en: Homepage label
ro: Etichetă prima pagină

en: Homepage meta description.
ro: Descriere meta prima pagină.

en: Homepage title tag.
ro: Etichetă titlu prima pagină.

en: Hours:
ro: Ore:

en: Hovering over a row in the list will display action links that allow you to manage the item. You can perform the following actions:
ro: Dacă treci peste un rând din listă, se vor afișa legături la acțiuni care îți permit să administrezi elementul. Poți să execuți acțiunile următoare:

en: How many times your site showed up in the search results.
ro: De câte ori a apărut site-ul tău în rezultatele de căutare.

en: How many times your site was clicked on in the search results.
ro: De câte ori s-a dat clic pe site-ul tău în rezultatele de căutare.

en: Humorous
ro: Amuzant

en: Hungarian
ro: Maghiară

en: Hungary
ro: Ungaria

en: I already added
ro: Deja am adăugat

en: I already did
ro: Deja am făcut asta

en: I already purchased
ro: Deja am cumpărat

en: I already upgraded
ro: Deja am actualizat

en: I understand the risks and I want to edit the file
ro: Am înțeles riscurile și vreau să editez fișierul

en: ID of the current post/page
ro: ID-ul articolului curent/paginii curente

en: ISO 6523 Code
ro: Cod ISO 6523

en: If category is a child category, show all ancestor categories.
ro: Dacă categoria este o categorie copil, arată toate categoriile predecesoare.

en: If nothing similar is found, this behavior will be applied. <strong>Note</strong>: If the requested URL ends with <code>/login</code>, <code>/admin</code>, or <code>/dashboard</code>, WordPress will automatically redirect to respective locations within the WordPress admin area.
ro: Dacă este găsit nimic similar, va fi aplicat acest comportament. <strong>Notă</strong>: dacă URL-ul cerut se termină cu <code>/login</code>, <code>/admin</code> sau <code>/dashboard</code>, WordPress va redirecționa automat la locațiile respective în zona de administrare WordPress.

en: If the issue persists, please try the solution described in our Knowledge Base article: %s
ro: Dacă problema persistă, te rog să încerci soluția descrisă în articolul nostru din Bază de cunoștințe: %s

en: If true, forces a fresh research request.
ro: Dacă este adevărat, forțează o cerere nouă de cercetare.

en: If you are showing the SEO scores on the front end, this option will insert a %1$s backlink to RankMath.com to show your support. You can change the link & the text by using this %2$s.
ro: Dacă arăți punctajele SEO în partea din față, această opțiune va insera o legătură internă %1$s la RankMath.com pentru a-ți arăta sprijinul. Poți să schimbi legătura și textul folosind %2$s.

en: If you can see the site data in your Search Console and Analytics accounts, but not here, then %1$s try reconnecting your account %2$s and make sure that the correct properties are selected in the %1$s Analytics Settings%2$s.
ro: Dacă poți să vezi datele site-ului în conturile Search Console și Analytics, dar nu și aici, atunci %1$s încearcă reconectarea contului tău %2$s și asigură-te că sunt selectate proprietățile corecte în %1$sSetări Analytics%2$s.

en: If you don't have an XML sitemap, the best option is to install a plugin that creates sitemaps for you. That way you'll know the sitemap will always be up-to-date. Plugins can also automatically ping the search engines when the XML file is updated. The Rank Math WordPress plugin gives you complete control over your site's XML sitemaps. You can control the settings for each page as you write or edit it, and Rank Math will ping Google as soon as you submit your edits. This results in fast crawls and indexing.
ro: Dacă nu ai o hartă site XML, cea mai bună opțiune este să instalezi un modul care creează harți site pentru tine. Prin urmare, vei ști că hărțile site vor fi mereu actualizate. De asemenea, modulele pot să trimită automat un ping motoarelor de căutare când fișierul XML este actualizat. Modulul Rank Math pentru WordPress îți oferă control deplin asupra hărților site XML pentru site-ul tău. Poți să controlezi setările fiecărei pagini pe măsură ce o redactezi sau o editezi și Rank Math va trimite un ping la Google imediat după ce faci editările. Acest lucru duce la accesări cu crawlere și la indexări mai rapide.

en: If you have any questions or experience any issues – our support team is at your disposal:
ro: Dacă ai întrebări sau întâmpini probleme, echipa noastră pentru suport îți stă la dispoziție:

en: If you have hundreds of 404 errors, your error log might increase quickly. Only choose this option if you have a very few 404s and are unable to replicate the 404 error on a particular URL from your end.
ro: Dacă ai sute de erori 404, jurnalul de erori ar putea să se mărească foarte repede. Alege această opțiune numai dacă ai foarte puține erori 404 și eroarea 404 nu se repetă pentru un anumit URL în partea administrativă.

en: If you see any issue while using Rank Math or one of its options - clearing the Rank Math transients fixes the problem in most cases. Deleting transients does not delete ANY data added using Rank Math.
ro: Dacă observi vreo problemă în timp ce folosești Rank Math sau una dintre opțiunile sale - ștergerea tranzienților Rank Math rezolvă problema în majoritatea cazurilor. Ștergerea tranzienților nu șterge NICIUNA dintre datele adăugate folosind Rank Math.

en: Ignore Query Parameters
ro: Ignoră parametrii de interogare

en: Image Custom Fields
ro: Câmpuri personalizate pentru imagini

en: Image Preview
ro: Previzualizare imagine

en: Image SEO
ro: SEO pentru imagini

en: Image alt attributes successfully updated in %d post. | Image alt attributes successfully updated in %d posts.
ro[0]: Am actualizat cu succes atributele alt pentru imagini în %d articol.
ro[1]: Am actualizat cu succes atributele alt pentru imagini în %d articole.
ro[2]: Am actualizat cu succes atributele alt pentru imagini în %d de articole.

en: Image alt attributes successfully updated in %d posts. The process was stopped as you have used all the credits on your site.
ro: Am actualizat cu succes atributele alt pentru imagini în %d articole. Procesul a fost oprit deoarece ai folosit toate creditele pentru site-ul tău.

en: Image displayed when your homepage is shared on Facebook and other social networks. Use images that are at least 1200 x 630 pixels for the best display on high resolution devices.
ro: Imagine afișată când prima ta pagină este partajată pe Facebook și alte rețele sociale. Pentru o afișare foarte bună pe dispozitive de înaltă rezoluție, folosește o imagine care are cel puțin 1200 x 630 pixeli.

en: Image displayed when your page is shared on Facebook and other social networks. Use images that are at least 1200 x 630 pixels for the best display on high resolution devices.
ro: Imagine afișată când pagina ta este partajată pe Facebook și alte rețele sociale. Pentru o afișare foarte bună pe dispozitive de înaltă rezoluție, folosește o imagine care are cel puțin 1200 x 630 pixeli.

en: Images
ro: Imagini

en: Images in Sitemaps
ro: Imagini în hărți site

en: Import &amp; Export
ro: Import și export

en: Import AIO SEO plugin settings, global meta, sitemap settings, etc.
ro: Importă setările modulului AIOSEO, metadatele globale, setările hărți site etc.

en: Import Author Meta
ro: Importă metadatele autorilor

en: Import Blocks
ro: Importă blocuri

en: Import Locations
ro: Importă locații

en: Import Locations Settings from Yoast plugin.
ro: Importă setările pentru locații din modulul Yoast.

en: Import Locations Settings.
ro: Importă setările locațiilor.

en: Import News Settings
ro: Importă setările Știri

en: Import News Settings from Yoast News Add-on.
ro: Importă setările Știri din suplimentul Yoast News.

en: Import Post Meta
ro: Importă metadatele articolelor

en: Import Redirections
ro: Importă redirecționările

en: Import Schemas
ro: Importă Schema

en: Import Settings
ro: Importă setările

en: Import Social URLs of your author archive pages.
ro: Imporți URL-urile pentru media socială din paginile arhive autori.

en: Import Term Meta
ro: Importă metadatele termenilor

en: Import Video Sitemap Settings
ro: Importă setările Hartă site video

en: Import Video Sitemap Settings from Yoast Video Add-on.
ro: Importă setările pentru harta site video din suplimentul Yoast Video.

en: Import all Schema data for Posts, Pages, and custom post types.
ro: Importă toate datele Schema pentru articole, pagini și tipuri de articol personalizat.

en: Import all the redirections you have already set up in AIO SEO Premium.
ro: Importă toate redirecționările care sunt deja configurate în AIOSEO Premium.

en: Import all the redirections you have already set up in Yoast Premium.
ro: Importă toate redirecționările care sunt deja configurate în Yoast Premium.

en: Import and convert all compatible blocks in post contents.
ro: Imporți și convertești toate blocurile compatibile în conținutul articolelor.

en: Import data like category, tag, and CPT meta data from SEO.
ro: Imporți date, cum ar fi categorii, etichete și metadate pentru tipuri de articol personalizat, din SEO.

en: Import meta data from the %1$s plugin.
ro: Importă metadate din modulul %1$s.

en: Import meta information like titles, descriptions, focus keyword, robots meta, etc., of your author archive pages.
ro: Importă informațiile despre metadate, cum ar fi titluri, descrieri, cuvinte cheie, meta robots etc. din paginile arhive autori.

en: Import meta information of your posts/pages like the focus keyword, titles, descriptions, robots meta, OpenGraph info, etc.
ro: Importă informațiile despre metadate din articolele/paginile tale, cum ar fi cuvinte cheie, titluri, descrieri, meta robots, informații OpenGraph etc.

en: Import meta information of your posts/pages like the titles, descriptions, robots meta, OpenGraph info, etc.
ro: Importă informațiile despre metadate din articolele/paginile tale, cum ar fi titluri, descrieri, meta robots, informații OpenGraph etc.

en: Import meta information of your terms like the titles, descriptions, robots meta, OpenGraph info, etc.
ro: Importă informațiile despre metadate din termenii tăi, cum ar fi titluri, descrieri, meta robots, informații OpenGraph etc.

en: Import plugin settings, global meta, sitemap settings, etc.
ro: Importă setările modulului, metadatele globale, setările hărți site etc.

en: Import settings and meta data from the %1$s plugin.
ro: Importă setările și metadatele din modulul %1$s.

en: Imported %s redirections.
ro: Au fost importate %s redirecționări.

en: Imported blocks from posts %1$s - %2$s out of %3$s
ro: Blocuri importate din articole %1$s - %2$s din %3$s

en: Imported post meta for posts %1$s - %2$s out of %3$s
ro: Au fost importate metadatele pentru %1$s articole - %2$s din %3$s

en: Imported term meta for %s terms.
ro: Au fost importate metadatele pentru %s termeni.

en: Imported user meta for users %1$s - %2$s out of %3$s
ro: Au fost importate metadatele pentru %1$s utilizatori - %2$s din %3$s

en: In some cases, the Analytics database tables or columns don't match with each other, which can cause database errors. This tool can fix that issue.
ro: În unele cazuri, tabelele sau coloanele din baza de date Analytics nu se potrivesc între ele, ceea ce poate duce la erori în baza de date. Acest instrument poate să corecteze această problemă.

en: In some instances, the internal links data might show an inflated number or no number at all. Deleting the internal links data might fix the issue.
ro: În unele cazuri, datele legăturilor interne pot arăta un număr umflat sau niciun număr. Ștergerea datelor legăturilor interne poate rezolva problema.

en: In stock
ro: În stoc

en: Include Authors Without Posts
ro: Include autorii fără articole

en: Include Empty Terms
ro: Include termeni goi

en: Include Featured Images
ro: Include imaginile reprezentative

en: Include archive pages for terms of this taxonomy in the HTML sitemap.
ro: Include paginile arhivă pentru termenii acestei taxonomii în harta site HTML.

en: Include archive pages for terms of this taxonomy in the XML sitemap.
ro: Include paginile arhivă pentru termenii acestei taxonomii în harta site XML.

en: Include archive pages of terms that have no posts associated.
ro: Include paginile arhivă cu termenii care nu au niciun articol asociat.

en: Include author archives in the HTML sitemap if it's enabled.
ro: Include arhivele autorilor în harta site HTML, dacă este activată.

en: Include author archives in the XML sitemap.
ro: Include arhivele autorilor în harta site XML.

en: Include in HTML Sitemap
ro: Include în harta site HTML

en: Include in Sitemap
ro: Include în hărți site

en: Include reference to images from the post content in sitemaps. This helps search engines index the important images on your pages.
ro: Include în hărțile site referințe despre imaginile din conținutul articolelor. Asta ajută motoarele de căutare să-ți indexeze imaginile importante din paginile tale.

en: Include the Featured Image too, even if it does not appear directly in the post content.
ro: Include și imaginea reprezentativă, chiar dacă nu apare direct în conținutul articolului.

en: Include this post type in the HTML sitemap if it's enabled.
ro: Include acest tip de articol în harta site HTML, dacă este activată.

en: Include this post type in the XML sitemap.
ro: Include acest tip de articol în harta site XML.

en: Incoming Links
ro: Legături externe

en: IndexNow API
ro: API IndexNow

en: Indicates if the request to delete the output was for the Chat endpoint.
ro: Indică dacă cererea de ștergere a ieșirii a fost pentru punctul-final Chat.

en: Indicates if the request was for the Chat endpoint.
ro: Indică dacă cererea a fost pentru punctul-final Chat.

en: Indonesia
ro: Indonezia

en: Indonesian
ro: Indoneziană

en: Indoor Hobbyists
ro: Pasionați de activități în interior

en: Insert Link in Content
ro: Inserează legătura în conținut

en: Insert URLs to send to the IndexNow API (one per line, up to 10,000):
ro: Inserează URL-urile de trimis la IndexNow API (unul pe un rând, până la 10.000):

en: Insert custom field (post meta) names which contain image URLs to include them in the sitemaps. Add one per line.
ro: Inserează numele câmpurilor personalizate (metadate articol) care conțin URL-urile imaginilor pentru a le include în hărțile site. Adaugă câte unul pe un rând.

en: Insert personal Facebook profile URL to show Facebook Authorship when your articles are being shared on Facebook. eg:
ro: Introdu URL-ul profilului personal Facebook pentru a afișa drepturile de autor Facebook când articolele tale sunt partajate pe Facebook. De exemplu:

en: Insert/edit link
ro: Inserează/editează legătura

en: Install %s to make Rank Math work with Accelerated Mobile Pages. Rank Math automatically adds required meta tags in all the AMP pages.
ro: Instalează %s pentru ca Rank Math să funcționeze cu Accelerated Mobile Pages (AMP). Rank Math adaugă automat tagurile meta necesare în toate paginile AMP.

en: Install analytics code
ro: Instalează codul Analytics

en: Installing the rollback version&#8230;
ro: Instalez versiunea restaurată&#8230;

en: Instant Indexing
ro: Indexare instantanee

en: Instant Indexing module settings. %s.
ro: Setări extensie Indexare imediată. %s

en: Instant Indexing: Submit Page
ro: Indexare instantanee: trimite pagina

en: Instant Indexing: Submit Pages
ro: Indexare instantanee: trimite paginile

en: Instructs search engines to index and show these pages in the search results.
ro: Instruiește motoarele de căutare să indexeze și să arate aceste pagini în rezultatele de căutare.

en: Insufficient results to complete the request. Please refine your query or reduce the requirements.
ro: Rezultate insuficiente pentru a finaliza cererea. Te rog să rafinezi căutarea sau să reduci cerințele.

en: Internal Links
ro: Legături interne

en: Internal Links successfully deleted.
ro: Legăturile interne șterse cu succes.

en: Internal server error.
ro: Eroare internă server.

en: Invalid API key.
ro: Cheia API nu este validă.

en: Invalid API key. Please check your API key or reconnect the site and try again.
ro: Cheia API nu este validă. Te rog să verifici cheia API sau reconectează site-ul și încearcă din nou.

en: Invalid URL.
ro: URL-ul nu este valid.

en: Invalid URLs provided.
ro: Ai indicat URL-uri invalide.

en: Invalid action selected.
ro: Ai selectat o acțiune nevalidă.

en: Invalid module
ro: Extensia nu este validă

en: Invalid post ID.
ro: ID-ul articolului nu este valid.

en: Invalid regex pattern: %s
ro: Model regex nevalid: %s

en: Invalid request.
ro: Cererea nu este validă.

en: Invalid term ID.
ro: ID-ul termenului nu este valid.

en: Invalid type.
ro: Tipul nu este valid.

en: Investors
ro: Investitori

en: Ireland
ro: Irlanda

en: Is Pillar
ro: Este fundamental

en: Is the 404 error log getting out of hand? Use this option to clear ALL 404 logs generated by your website in the Rank Math 404 Monitor.
ro: Ai scăpat jurnalul de erori 404 de sub control? Folosește această opțiune în Monitor 404 de la Rank Math pentru a șterge TOATE jurnalele de erori 404 generate de site-ul tău.

en: It seems like the connection with your Google account & Rank Math needs to be made again. <a href="%s" class="rank-math-reconnect-google">Please click here.</a>
ro: Se pare că trebuie restabilită conexiunea între contul tău Google și Rank Math. <a href="%s" class="rank-math-reconnect-google">Dă clic aici</a>.

en: It seems that there are no stats to show right now.
ro: Se pare că nu există statistici de arătat chiar acum.

en: It's not very kind on the eyes, and it does nothing for your site's SEO.  In fact, it can hurt it - Google's bot is quite cautious about crawling pages that look auto-generated.
ro: Nu este foarte plăcut pentru ochi și nu ajută cu nimic SEO pentru site-ul tău.  De fapt, îl poate afecta - botul Google este destul de precaut în ceea ce privește accesarea cu crawlere a paginilor care par să fie generate automat.

en: Italian
ro: Italiană

en: Italy
ro: Italia

en: Item Titles
ro: Titluri elemente

en: Items
ro: Elemente

en: Items per page
ro: Elemente per pagină

en: Items per page.
ro: Elemente per pagină.

en: Japan
ro: Japonia

en: Japanese
ro: Japoneză

en: Job Posting
ro: Anunțuri loc de muncă

en: Job Seekers
ro: Persoane în căutare de locuri de muncă

en: Job Title
ro: Funcție

en: Jordan
ro: Iordania

en: Journalese
ro: Gazetăresc

en: KML File
ro: Fișier KML

en: Kazakhstan
ro: Kazahstan

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Keyword Rank Tracker
ro: Dispozitiv pentru urmărirea clasărilor cuvintelor cheie

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Knowledge Base Articles:
ro: Articole în baza de cunoștințe:

en: Korea, Republic Of
ro: Coreea de Sud

en: Korean
ro: Coreeană

en: LEI Code
ro: Cod LEI

en: Label used for 404 error item in breadcrumbs.
ro: Etichetă folosită pentru elementul eroare 404 în firimituri.

en: Label used for homepage link (first item) in breadcrumbs.
ro: Etichetă folosită pentru legătura la prima pagină (primul element) în firimituri.

en: Large
ro: Mare

en: Last ###PERIOD_DAYS### Days
ro: Ultimele ###PERIOD_DAYS### zile

en: Last 30 Days
ro: Ultimele 30 de zile

en: Last Accessed
ro: Ultima accesare

en: Last Mod.
ro: Ultima modificare.

en: Last Modified
ro: Ultima modificare

en: Last modification date of the current post/page
ro: Data ultimei modificări pentru articolul curent/pagina curentă

en: Latest Blog Posts from Rank Math
ro: Ultimele articole de blog de la Rank Math

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Latitude and longitude values separated by comma.
ro: Valori latitudine și longitudine separate prin virgulă.

en: Latvia
ro: Letonia

en: Latvian
ro: Letonă

en: Learn More
ro: Învață mai multe

en: Learn more
ro: Învață mai multe

en: Learn more about <a href="%s" target="_blank">KML File</a>.
ro: Află mai multe despre <a href="%s" target="_blank">fișierul KML</a>.

en: Learn more about <a href="%s" target="_blank">XML Sitemaps</a>.
ro: Află mai multe despre <a href="%s" target="_blank">hărțile site XML</a>.

en: Learn more about Email Reports.
ro: Află mai mult despre rapoartele prin email.

en: Learn more about the benefits of connecting your account here.
ro: Învață mai multe despre beneficiile conectării contului tău aici.

en: Learn more about what data is and isn't tracked.
ro: Învață mai multe despre datele care sunt și nu sunt urmărite.

en: Learn more.
ro: Află mai multe.

en: Leave the field empty to let WordPress handle the contents dynamically. If an actual robots.txt file is present in the root folder of your site, this option won't take effect and you have to edit the file directly, or delete it and then edit from here.
ro: Lasă câmpul gol pentru a permite WordPress să gestioneze conținutul în mod dinamic. Dacă un fișier actual robots.txt este prezent în dosarul rădăcină al site-ului tău, această opțiune nu va avea efect și trebuie să editezi direct fișierul sau să îl ștergi și apoi să-l editezi de aici.

en: Legal Name
ro: Nume oficial

en: Less than a minute
ro: Mai puțin de 1 minut

en: Let Rank Math analyze your website and your website's content using 28+ different tests to provide tailor-made SEO Analysis to you.
ro: Dă-i voie modulului Rank Math să-ți analizeze site-ul și conținutul lui folosind peste 28 de teste diferite pentru a-ți oferi o analiză SEO personalizată.

en: Link Builder
ro: Constructor de legături

en: Link Counter
ro: Contor legături

en: Link Suggestion Titles
ro: Titluri cu sugestii de legături

en: Link Suggestions
ro: Sugestii de legături

en: Link Title
ro: Titlu legătură

en: Link inserted.
ro: Am inserat legătura.

en: Link selected.
ro: Am selectat legătura.

en: Link to use for homepage (first item) in breadcrumbs.
ro: Legătură de folosit pentru prima pagină (primul element) în firimituri.

en: Links
ro: Legături

en: Links %s
ro: Legături la %s

en: Links Per Sitemap
ro: Legături per hartă site

en: Links:
ro: Legături:

en: List of attachment IDs for which to generate alt text.
ro: Listă cu ID-uri atașamente pentru care se generează text alternativ.

en: List of custom fields name to include in the Page analysis. Add one per line.
ro: Listă cu nume câmpuri personalizate de inclus în analiza paginilor. Adaugă unul pe un rând.

en: Lithuania
ro: Lituania

en: Lithuanian
ro: Lituaniană

en: Location
ro: Locație

en: Locations Sitemap %1$s %2$s
ro: Hartă site locații %1$s %2$s

en: Log Count
ro: Număr jurnal

en: Log Limit
ro: Limită jurnal

en: Log cleared - %d items deleted.
ro: Am șters jurnalul - %d elemente șterse.

en: Log item successfully deleted.
ro: Elementul de jurnal a fost șters cu succes.

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Loopback requests to %s are blocked. This may prevent scheduled tasks from running. Please check your server configuration.
ro: Cererile de întoarcere în buclă la %s sunt blocate. Acest lucru poate să împiedice rularea sarcinilor programate. Te rog să verifici configurarea serverului.

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic Of
ro: Republica Macedonia

en: Make any Story created with the Web Stories WordPress plugin SEO-Ready with automatic support for Schema and Meta tags.
ro: Faci ca toate povestirile create cu modulul WordPress Web Stories să fie pregătite pentru SEO, cu suport automat pentru Schema și taguri meta.

en: Make sure the focus keywords you set for the posts appear in their titles.
ro: Asigură-te că apar în titlurile articolelor cuvintele cheie pe care le-ai stabilit pentru articole.

en: Make themes work multilingual option in WPML settings
ro: Opțiune în setările WPML care face temele să funcționeze multilingv

en: Make your podcasts discoverable via Google Podcasts, Apple Podcasts, and similar services with Podcast RSS feed and Schema Markup generated by Rank Math.
ro: Faci ca podcast-urile tale să poată fi descoperite via Google Podcasts, Apple Podcasts și servicii similare cu Podcast RSS Feed și Schema Markup generate de Rank Math.

en: Manage All Redirections
ro: Administrează toate redirecționările

en: Manage Redirections
ro: Administrează redirecționările

en: Manage This Redirection
ro: Administrează această redirecționare

en: Mark this page
ro: Marchează această pagină

en: Max Pages
ro: Număr maxim de pagini

en: Max number of links on each sitemap page.
ro: Număr maxim de legături în fiecare pagină a harților site.

en: Max pages number
ro: Număr maxim de pagini

en: Maximum number of links to include for each post type.
ro: Număr maxim de legături de inclus pentru fiecare tip de articol.

en: Menu URL
ro: URL meniu

en: Meta to add or update data.
ro: Meta pentru a adăuga sau actualiza date.

en: Mexico
ro: Mexic

en: Misc Pages
ro: Pagini diverse

en: Missing some posts/pages in the Analytics data? Clear the index and build a new one for more accurate stats.
ro: Lipsesc unele articole/pagini din datele Google Analytics? Șterge indexul și creează unul nou pentru statistici mai precise.

en: Mode
ro: Mod

en: Mode to set
ro: Mod de setat

en: Modified Date
ro: Data modificării

en: Modified date with custom formatting pattern.
ro: Data modificării cu modelul de formatare personalizat.

en: Module slug
ro: Descriptor extensie

en: Module state either on or off
ro: Stare extensie, activată sau dezactivată

en: Modules
ro: Extensii

en: Monday
ro: Luni

en: Monitor broken pages that ruin user-experience and affect SEO. %s.
ro: Monitorizezi paginile nefuncționale care compromit experiența utilizatorilor și afectează SEO. %s.

en: More powerful options are available in the PRO version.
ro: Mai multe opțiuni puternice sunt disponibile în versiunea PRO.

en: Morocco
ro: Maroc

en: Most WordPress themes place your site's tagline in a prominent position (inside header tags near the top of the page).  Using the right tagline can give your site an SEO boost.
ro: Majoritatea temelor WordPress plasează sloganul site-ului într-o poziție proeminentă (în interiorul tagurilor „header”, chiar în partea de sus a paginii). Utilizarea unui slogan potrivit poate să îmbunătățească SEO pe site-ul tău.

en: Move to Trash
ro: Aruncă la gunoi

en: Movie Buffs
ro: Cinefili

en: Multiple Locations are available in the %s.
ro: Sunt disponibile mai multe locații în %s.

en: Music
ro: Muzică

en: Musicians
ro: Muzicieni

en: NAICS Code
ro: Cod NAICS

en: NEW
ro: NOU

en: NEW!
ro: NOU!

en: Name
ro: Nume

en: Name of current post type (plural)
ro: Numele tipului de articol curent (plural)

en: Name of current post type (singular)
ro: Numele tipului de articol curent (singular)

en: Narrative
ro: Narativ

en: Navigate to %1$sSettings > Reading%2$s and turn off this option: "Discourage search engines from indexing this site".
ro: Navighează la %1$sSettings > Afișare%2$s și dezactivează această opțiune: „Descurajează motoarele de căutare să indexeze acest site”.

en: Need a clean slate or not able to run the SEO Analyzer tool? Flushing the analysis data might fix the issue. Flushing SEO Analyzer data is entirely safe and doesn't remove any critical data from your website.
ro: Vrei să începi de la zero sau nu poți să rulezi instrumentul Analizator SEO? Ștergerea datelor din analize ar putea să rezolve problema. Ștergerea datelor Analizator SEO este în totalitate sigură și nu înlătură datele esențiale de pe site-ul tău web.

en: Netherlands
ro: Țările de Jos

en: New Year Sale
ro: Reduceri de Anul Nou

en: New Zealand
ro: Noua Zeelandă

en: New redirection created.
ro: Am creat o redirecționare nouă.

en: New!
ro: Nou!

en: News Article
ro: Articol de știri

en: News Settings imported successfully.
ro: Am importat cu succes setările Știri.

en: News Sitemap
ro: Hartă site Știri

en: Next data fetch on %s
ro: Data următoare pentru preluarea datelor pe %s

en: Next update on %s (in %s)
ro: Următoarea actualizare pe %s (în %s)

en: No 404 log data found.
ro: Nu am găsit date pentru jurnalul erori 404.

en: No Archive
ro: Nicio arhivă

en: No Follow
ro: Fără urmărire

en: No Image Index
ro: Niciun index imagine

en: No Index
ro: Fără indexare

en: No Internal Links data found.
ro: Nu am găsit date pentru legături interne.

en: No Rank Math transients found.
ro: Niciun tranzient Rank Math găsit.

en: No Redirections found.
ro: Nicio redirecționare găsită.

en: No Snippet
ro: Fără fragment

en: No URLs provided.
ro: Nu ai furnizat niciun URL.

en: No backup key found to delete.
ro: Nu am găsit nicio cheie de rezervă de șters.

en: No collation mismatch to fix.
ro: Nicio nepotrivire la ordonare de corectat.

en: No data found for the researched keyword.
ro: Nu am găsit date pentru cuvântul cheie cercetat.

en: No file selected for upload.
ro: Nu ai selectat niciun fișier pentru încărcare.

en: No items found.
ro: Nu am găsit niciun element.

en: No matches found.
ro: Nu am găsit nicio potrivire.

en: No post found.
ro: Nu am găsit niciun articol.

en: No posts found to convert.
ro: Nu am găsit niciun articol de convertit.

en: No redirections added yet. <a href="#" class="rank-math-add-new-redirection">Add New Redirection</a>
ro: Nu ai adăugat nicio redirecționare până acum. <a href="#" class="rank-math-add-new-redirection">Adaugă redirecționare nouă</a>

en: No redirections found in Trash.
ro: Nu am găsit nicio redirecționare la gunoi.

en: No results found for the given query. Please modify your request and try again
ro: Nu am găsit niciun rezultat pentru interogarea dată. Te rog să modifici cererea și să încerci din nou.

en: No schema found.
ro: Nu am găsit nicio Schema.

en: No settings found to be imported.
ro: Nu am găsit setări pentru a fi importate.

en: No sitemaps found.
ro: Nu am găsit nicio hartă site.

en: No token
ro: Niciun token

en: No valid ID found.
ro: Niciun ID valid găsit.

en: No valid action found.
ro: Nu am găsit nicio acțiune validă.

en: No valid id found.
ro: Nu am găsit niciun ID valid.

en: No, I don't want it
ro: Nu, nu vreau

en: No, maybe later
ro: Nu, poate mai târziu

en: Nofollow Domains
ro: Domenii nofollow

en: Nofollow Exclude Domains
ro: Exclude domeniile nofollow

en: Nofollow External Links
ro: Legături externe nofollow

en: Nofollow Image File Links
ro: Legături fișiere imagine nofollow

en: Noindex Empty Category and Tag Archives
ro: Nu indexează categoriile goale și arhivele etichete

en: Noindex Paginated Single Pages
ro: Pagini singulare noindex cu paginație

en: Noindex Password Protected Pages
ro: Nu indexează paginile protejate cu parolă

en: Noindex Search Results
ro: Nu indexează rezultatele de căutare

en: Noindex Subpages
ro: Sub-pagini noindex

en: None
ro: Niciuna

en: None (Click here to set one)
ro: Nimic (dă clic aici pentru a seta)

en: Norton Ownership Verification Page
ro: Pagină confirmare proprietate Norton

en: Norton Safe Web Verification ID
ro: ID confirmare Norton Safe Web

en: Norway
ro: Norvegia

en: Norwegian
ro: Norvegiană

en: Not Given
ro: Nu ai acordat

en: Not Set
ro: Nesetate

en: Not a valid settings founds to delete cache.
ro: Nu am găsit setări valide pentru a șterge cache-ul.

en: Not found
ro: Nu am găsit

en: Note
ro: Notă

en: Note:
ro: Notă:

en: Now!
ro: Acum!

en: Number of Employees
ro: Număr de angajați

en: Numbered
ro: Numerotată

en: Object Type i.e. post, term, user
ro: Tip de obiect, de exemplu articol, termen, utilizator

en: Object unique id
ro: ID unic pentru obiect

en: Objective
ro: Imparțial

en: Of course, if you don't give Rank Math a focus keyword to work with, it can't give you any useful feedback.
ro: Desigur, dacă nu îi oferi modulului Rank Math un cuvânt cheie pe care să-l analizeze, nu îți poate spune nimic util.

en: Off
ro: Oprit

en: On
ro: Pornit

en: On-Page Advanced Settings
ro: Setări avansate pagini

en: On-Page Analysis
ro: Analiză paginii

en: On-Page General Settings
ro: Setări generale pagini

en: On-Page Schema Settings
ro: Setări Schema pagini

en: On-Page Social Settings
ro: Setări sociale pagini

en: Online + Offline
ro: Online + offline

en: Online Event URL
ro: URL eveniment online

en: Only add <code>nofollow</code> attribute for the link if target domain is in this list. Add one per line. Leave empty to apply nofollow for <strong>ALL</strong> external domains.
ro: Adaugă atributul <code>nofollow</code> pentru legătură numai dacă domeniul vizat este în această listă. Adaugă câte unul pe un rând. Lasă gol pentru a aplica nofollow pentru <strong>TOATE</strong> domeniile externe.

en: Oops! Too many requests in a short time. Please try again after some time.
ro: Prea multe cereri într-un timp scurt! Te rog să încerci din nou după ceva timp.

en: Open External Links in New Tab/Window
ro: Deschide legăturile externe într-o filă/fereastră nouă

en: OpenGraph Thumbnail
ro: Miniatură OpenGraph

en: Opening Hours
ro: Program de funcționare

en: Opening Hours Format
ro: Format program de funcționare

en: Opening Time
ro: Oră de deschidere

en: Operating System
ro: Sistem de operare

en: Opinionated
ro: Dogmatic

en: Optimize WooCommerce Pages for Search Engines by adding required metadata and Product Schema which will make your site stand out in the SERPs.
ro: Optimizează paginile WooCommerce pentru motoarele de căutare adăugând metadatelor cerute și Product Schema, astfel site-ul tău va ieși în evidență în SERP.

en: Optimize for local searches and Knowledge Graph using these settings. %s.
ro: Optimizează pentru căutări locale și Knowledge Graph folosind aceste setări. %s.

en: Order by field.
ro: Ordonează după cîmp.

en: Order by.
ro: Ordonează după.

en: Order direction (ASC, DESC).
ro: Ordonare (crescătoare, descrescătoare)

en: Order.
ro: Ordine.

en: Organization
ro: Organizație

en: Organization Logo
ro: Logo organizație

en: Organization Logo added in Local SEO Settings.
ro: Am adăugat logoul organizației în setările Local SEO.

en: Organization Name
ro: Nume organizație

en: Organization URL
ro: URL organizație

en: Organization URL added in Local SEO Settings.
ro: Am adăugat URL-ul organizației în setările Local SEO.

en: Other Business Website
ro: Alt site web de afaceri

en: Other Personal Website
ro: Alt site web personal

en: Others
ro: Altele

en: Outdoor Enthusiasts
ro: Pasionați de aer liber

en: Output list of categories associated to the current post, with customization options.
ro: Generează lista cu categorii asociate cu articolului curent, cu opțiuni de personalizare.

en: Output list of tags associated to the current post, with customization options.
ro: Generează lista cu etichete asociate cu articolului curent, cu opțiuni de personalizare.

en: Output list of terms from the primary taxonomy associated to the current post.
ro: Generează lista cu termeni din taxonomia principală asociată cu articolului curent.

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: PRO options are enabled.
ro: Opțiunile PRO sunt activate.

en: Package Tracking
ro: Urmărire pachet

en: Page
ro: Pagină

en: Page %1$d of %2$d
ro: Pagina %1$d din %2$d

en: Page %s
ro: Pagina %s

en: Page Number
ro: Număr pagină

en: Page not found
ro: Nu am găsit pagina

en: Page number with context (i.e. page 2 of 4). Only displayed on page 2 and above.
ro: Număr pagină cu context (de exemplu, pagina 2 din 4). Afișat numai pentru a 2-a pagină și următoarele pagini.

en: Page number.
ro: Număr pagină.

en: Pages
ro: Pagini

en: Panel
ro: Panou

en: Parents
ro: Părinți

en: Payroll
ro: Salarizare

en: Performer
ro: Interpret

en: Performer Name
ro: Nume interpret

en: Performer URL
ro: URL interpret

en: Permalink Structure
ro: Structură legături permanente

en: Permalinks are set to a custom structure but the post titles do not appear in the permalinks.
ro: Legăturile permanente sunt setate la o structură personalizată, dar titlurile articolelor nu apar în legăturile permanente.

en: Permalinks are set to the default value. <em>Pretty permalinks</em> are disabled.
ro: Legăturile permanente sunt setate la valoarea implicită. <em>Legăturile permanente frumoase</em> sunt dezactivate.

en: Person
ro: Persoană

en: Person or Company
ro: Persoană sau companie

en: Person/Organization Name
ro: Nume persoană/organizație

en: Personal Blog
ro: Blog personal

en: Personal Portfolio
ro: Portofoliu personal

en: Persuasive
ro: Persuasiv

en: Pet Owners
ro: Proprietari de animale de companie

en: Philippines
ro: Filipine

en: Phone
ro: Telefon

en: Phone Number
ro: Număr de telefon

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Photographers
ro: Fotografi

en: Pillar Content
ro: Conținut fundamental

en: Pinterest Account
ro: Cont Pinterest

en: Pinterest Verification ID
ro: ID confirmare Pinterest

en: Play icon
ro: Icon redare

en: Please activate ACF plugin to use this module.
ro: Pentru a folosi această extensie, te rog activează modulul ACF.

en: Please activate BuddyPress plugin to use this module.
ro: Pentru a folosi această extensie, te rog activează modulul BuddyPress.

en: Please activate Web Stories plugin to use this module.
ro: Pentru a folosi această extensie, te rog activează modulul Web Stories.

en: Please activate WooCommerce plugin to use this module.
ro: Pentru a folosi această extensie, te rog activează modulul WooCommerce.

en: Please activate bbPress plugin to use this module.
ro: Pentru a folosi această extensie, te rog activează modulul bbPress.

en: Please activate the WPML String Translation plugin to convert Rank Math Setting values in different languages.
ro: Te rog să activezi modulul WPML String Translation pentru a converti valorile setărilor Rank Math în diferite limbi.

en: Please add at least one valid source URL.
ro: Te rog să adaugi cel puțin un URL sursă valid.

en: Please connect your account to use the Content AI.
ro: Ca să folosești Content AI, te rog să-ți conectezi contul.

en: Please enable Redirections module.
ro: Te rog activează extensia Redirecționări.

en: Please enter a valid URL.
ro: Te rog să introduci un URL valid.

en: Please enter a valid email address.
ro: Te rog să introduci o adresă de email validă.

en: Please keep only one Redirection plugin active to avoid redirect conflicts or unexpected behavior.
ro: Te rugăm să păstrezi activ numai un singur modul pentru Redirecționări ca să eviți conflictele la redirecționări sau alte comportamente neașteptate.

en: Please keep only one SEO plugin active, otherwise, you might lose your rankings and traffic.
ro: Te rugăm să folosești numai un singur modul activ pentru SEO, în caz contrar s-ar putea să pierzi trafic și să fii declasat.

en: Please keep only one Sitemap plugin active, otherwise, you might lose your rankings and traffic.
ro: Te rugăm să folosești numai un singur modul activ pentru hărți site, în caz contrar s-ar putea să pierzi trafic și să fii declasat.

en: Please note that this will add the attachment page URLs to the sitemap, not direct image URLs.
ro: Te rog să reții că asta va adăuga URL-urile paginilor atașament în harta site, nu URL-urile directe pentru imagini.

en: Please revise the entered values in the fields as they are not secure. Make the required adjustments and try again.
ro: Te rog să revizuiești valorile introduse în câmpuri deoarece ele nu sunt sigure. Fă ajustările necesare și încearcă din nou.

en: Please try reconnecting.
ro: Te rog să încerci reconectarea.

en: Please update
ro: Te rog actualizează

en: Please update the Rank Math SEO plugin to the latest version to use this feature.
ro: Pentru a folosi această funcționalitate, te rog să actualizezi modulul Rank Math SEO la ultima versiune.

en: Please use the correct format.
ro: Te rog folosește formatul corect.

en: Plugin deactivated successfully.
ro: Am dezactivat cu succes modulul.

en: Plugin rollback successful.
ro: Modulul a fost restaurat cu succes.

en: Plugin settings and site-wide meta data.
ro: Setări modul și metadate la nivel de site.

en: Plugin subscription plan
ro: Plan de abonament la modul

en: Podcast Listeners
ro: Ascultători podcast

en: Poland
ro: Polonia

en: Polish
ro: Poloneză

en: Portugal
ro: Portugalia

en: Portuguese
ro: Portugheză

en: Post Author
ro: Autor articol

en: Post Categories
ro: Categorii de articole

en: Post Category
ro: Categorie de articole

en: Post Excerpt
ro: Rezumat articol

en: Post Excerpt Only
ro: Numai rezumat articol

en: Post Formats
ro: Formate pentru articol

en: Post Formats Archive
ro: Arhivă formate de articol

en: Post ID
ro: ID articol

en: Post ID.
ro: ID articol.

en: Post Tag
ro: Etichetă articol

en: Post Tags
ro: Etichete articol

en: Post Thumbnail
ro: Miniatură articol

en: Post Title
ro: Titlu articol

en: Post Title of parent page
ro: Titlul articolului paginii părinte

en: Post Titles Missing Focus Keywords
ro: Titlurile articolelor nu au cuvintele cheie

en: Post Type Name Plural
ro: Nume tip articol, la plural

en: Post Type Name Singular
ro: Nume tip de articol, la singular

en: Post Type.
ro: Tip de articol.

en: Post Types:
ro: Tipuri de articol:

en: Post URL
ro: URL articol

en: Post permalink structure is set to %s.
ro: Structura legăturilor permanente pentru articole este setată la %s.

en: Post re-index in progress.
ro: Reindexare articole în desfășurare.

en: Post scores
ro: Punctaje articole

en: Posts
ro: Articole

en: Posts meta import failed.
ro: Importul metadatelor articolelor a eșuat.

en: Posts/Terms Limit
ro: Limite pentru articole/termeni

en: Powered by %s
ro: Propulsat de %s

en: Powerful Schema Generator
ro: Generator puternic de Schema

en: Prefix Breadcrumb
ro: Prefix firimituri

en: Prefix for the breadcrumb path.
ro: Prefix pentru calea firimiturilor.

en: Preparation Time
ro: Durată de preparare

en: Prevent all paginated pages from getting indexed by search engines.
ro: Împiedică să fie indexate de motoarele de căutare toate paginile paginate.

en: Prevent paginated pages of single pages and posts to show up in the search results. This also applies for the Blog page.
ro: Împiedică afișarea paginației pentru pagini și articole singulare în rezultatele de căutare. Acest lucru se aplică și pentru pagina Blog.

en: Prevent password protected pages & posts from getting indexed by search engines.
ro: Împiedică să fie indexate de motoarele de căutare paginile și articolele protejate cu parolă.

en: Prevent search results pages from getting indexed by search engines. Search results could be considered to be thin content and prone to duplicate content issues.
ro: Împiedică indexarea paginilor cu rezultate de căutare de către motoarele de căutare. Rezultatele de căutare pot fi considerate că au conținut neconvingător și sunt predispuse la probleme de conținut duplicat.

en: Prevents a snippet from being shown in the search results
ro: Împiedică afișarea unui fragment în rezultatele de căutare

en: Prevents images on a page from being indexed by Google and other search engines
ro: Împiedică indexarea imaginilor dintr-o pagină de Google și alte motoare de căutare

en: Prevents pages from being indexed and displayed in search engine result pages
ro: Împiedică indexarea și afișarea paginilor în paginile cu rezultate ale motoarelor de căutare

en: Prevents search engines from following links on the pages
ro: Împiedică motoarele de căutare să urmărească legăturile din pagini

en: Prevents search engines from showing Cached links for pages
ro: Împiedică motoarele de căutare să afișeze legăturile memorate în cache pentru pagini

en: Price
ro: Preț

en: Price Currency
ro: Monedă preț

en: Price Range
ro: Interval de prețuri

en: Price Valid Until
ro: Preț valabil până la

en: Primary Taxonomy
ro: Taxonomie principală

en: Primary Terms
ro: Termeni principali

en: Product
ro: Produs

en: Product Brand
ro: Brand produs

en: Product Currency
ro: Monedă produs

en: Product In-Stock
ro: Produs în stoc

en: Product Price
ro: Preț produs

en: Product SKU
ro: SKU produs

en: Product's SKU of the current product
ro: SKU produs pentru produsul curent

en: Product's SKU.
ro: SKU pentru produs.

en: Product's brand of the current product
ro: Brandul produsului pentru produsul curent

en: Product's brand.
ro: Brandul produsului.

en: Product's price of the current product
ro: Preț produs pentru produsul curent

en: Product's price.
ro: Prețul produsului.

en: Product's short description of the current product
ro: Descriere scurtă produs pentru produsul curent

en: Product's short description.
ro: Descrierea scurtă a produsului.

en: Products
ro: Produse

en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
ro: Produse etichetate &bdquo;%s&rdquo;

en: Professionals
ro: Profesioniști

en: Property
ro: Proprietate

en: Proudly display the calculated SEO Score as a badge on the front end. It can be disabled for specific posts in the post editor.
ro: Afișează cu mândrie punctajul SEO calculat ca o insignă în partea din față. Poate fi dezactivat pentru anumite articole în editorul de articole.

en: Provide a detailed description of your organization.
ro: Oferă o descriere detaliată a organizației.

en: Provide relevant details of your company to include in the Organization Schema.
ro: Oferă informații relevante despre compania ta pentru a le include în Schema pentru organizație.

en: Publication date of the current post/page <strong>OR</strong> specified date on date archives
ro: Data publicării pentru articolul curent/pagina curentă <strong>SAU</strong> data specificată la arhivele de date

en: Publish date with custom formatting pattern.
ro: Data publicării cu model de formatare personalizat.

en: Published Date
ro: Data publicării

en: Purge Analytics Cache
ro: Șterge cache-ul Analytics

en: RSS After Content
ro: RSS după conținut

en: RSS Before Content
ro: RSS înainte de conținut

en: Rank Math Dashboard
ro: Panou control Rank Math

en: Rank Math Free
ro: Rank Math gratuit

en: Rank Math Knowledge Base
ro: Bază de cunoștințe Rank Math

en: Rank Math Overview
ro: Prezentare generală Rank Math

en: Rank Math SEO Redirection Debugger
ro: Depanator redirecționări Rank Math SEO

en: Rank Math SEO is the Best WordPress SEO plugin with the features of many SEO and AI SEO tools in a single package to help multiply your SEO traffic.
ro: Rank Math SEO este cel mai bun modul WordPress pentru SEO, cu funcționalități din mai multe instrumente SEO și AI SEO într-un singur pachet, care te ajută să-ți mărești traficul SEO.

en: Rank Math SEO: Getting error "%1$s" while creating table <code>%2$s</code>. Please contact your server administrator to fix this issue.
ro: Rank Math SEO: am primit eroarea „%1$s” la crearea tabelului <code>%2$s</code>. Te rugăm să contactezi administratorul serverului pentru a remedia această problemă.

en: Rank Math Team
ro: Echipa Rank Math

en: Rank Math WordPress SEO plugin
ro: Rank Math - modul SEO pentru WordPress

en: Rank Math [SEO Report] - %s
ro: Rank Math [Raport SEO] - %s

en: Rank Math allows you to set a focus keyword for every post and page you write - the option is in the "Meta Box", which appears under the text editor in the screen where you write and edit content.
ro: Rank Math îți permite să setezi un cuvânt cheie pentru fiecare articol și pagină pe care le scrii - opțiunea este în „Casetă meta” care apare sub editorul de text în ecranul în care scrii și editezi conținutul.

en: Rank Math auto-update option is enabled on your site.
ro: Opțiunea actualizare automată Rank Math este activată pe site-ul tău.

en: Rank Math cannot be connected because your site URL doesn't appear to be a valid URL. If the domain name contains special characters, please make sure to use the encoded version in the %1$s &amp; %2$s fields on the %3$s page.
ro: Rank Math nu poate fi conectat deoarece URL-ul site-ului tău nu pare a fi un URL valid. Dacă numele domeniului conține caractere speciale, asigură-te că folosești versiunea codificată în câmpurile %1$s și %2$s din pagina %3$s.

en: Rank Math could not detect if a robots.txt file exists or not because of a filesystem issue. The file contents entered here may not be applied.
ro: Rank Math nu a putut să detecteze dacă există sau nu un fișier robots.txt din cauza unei probleme la sistemul de fișiere. Conținutul fișierului introdus aici s-ar putea să nu fie aplicat.

en: Rank Math generates the default Sitemaps only and WPML takes care of the rest. When a search engine bot visits any post/page, it is shown hreflang tag that helps it crawl the translated pages. This is one of the recommended methods by Google. Please %s
ro: Rank Math generează numai hărți site implicite și WPML se ocupă de restul. Când un bot al motorului de căutare vizitează un articol/o pagină, i se afișează un tag hreflang care îl ajută să acceseze cu crawlere paginile traduse. Aceasta este una dintre metodele recomandate de Google. Te rog %s

en: Rank Math has detected a new post type: %1$s. You may want to check the settings of the <a href="%2$s">Titles &amp; Meta page</a> and <a href="%3$s">the Sitemap</a>.
ro: Rank Math a detectat un tip de articol nou: %1$s. Poate vrei să verifici setările pentru <a href="%2$s">pagina Titluri și meta</a> și <a href="%3$s">Hărți site</a>.

en: Rank Math has detected a new post type: %1$s. You may want to check the settings of the <a href="%2$s">Titles &amp; Meta page</a>.
ro: Rank Math a detectat un tip de articol nou: %1$s. Poate vrei să verifici setările pentru <a href="%2$s">pagina Titluri și meta</a>.

en: Rank Math has detected new post types: %1$s. You may want to check the settings of the <a href="%2$s">Titles &amp; Meta page</a> and <a href="%3$s">the Sitemap</a>.
ro: Rank Math a detectat tipuri de articol noi: %1$s. Poate vrei să verifici setările pentru <a href="%2$s">pagina Titluri și meta</a> și <a href="%3$s">Hărți site</a>.

en: Rank Math has detected new post types: %1$s. You may want to check the settings of the <a href="%2$s">Titles &amp; Meta page</a>.
ro: Rank Math a detectat tipuri de articol noi: %1$s. Poate vrei să verifici setările pentru <a href="%2$s">pagina Titluri și meta</a>.

en: Rank Math is importing latest data from connected Google Services, %1$s remaining.
ro: Rank Math importă ultimele date din serviciile Google conectate, au mai rămas %1$s.

en: Rank Math plugin could not be connected.
ro: Modulul Rank Math nu a putut fi conectat.

en: Rank Math requires PHP version %s or above. Please update PHP to run this plugin.
ro: Rank Math necesită versiunea PHP %s sau o versiune ulterioară. Te rog actualizează PHP pentru a rula acest modul.

en: Rank Math uses these focus keywords to analyze your on-page content.  It can tell if you've done a good job of optimizing your text to rank for these keywords.
ro: Rank Math folosește aceste cuvinte cheie ca să-ți analizeze conținutul paginii.  Îți poate spune dacă ai făcut o treabă bună la optimizarea textului ca să te clasezi mai sus prin folosirea acestor cuvinte cheie.

en: Rank Your Content With the Power of PRO & A.I.
ro: Clasează-ți conținutul cu puterea oferită de PRO și AI.

en: Re-create Missing Database Tables
ro: Recreează tabelele care lipsesc în baza de date

en: Re-create Tables
ro: Recreează tabelele

en: Read <a href="%1$s" target="_blank">this article</a> for detailed instructions on setting up your Google Webmaster account and getting Rank Math to work with the Google Search Console.
ro: Citește <a href="%1$s" target="_blank">acest articol</a> pentru instrucțiuni detaliate pentru configurarea contului Google Webmaster și ca să permiți funcționarea Rank Math cu Google Search Console.

en: Read Only
ro: Numai citire

en: Read more
ro: Citește mai mult

en: Ready to switch to Google Analytics 4? %s
ro: Ești gata să comuți Google Analytics 4? %s

en: Reasons
ro: Motive

en: Rebuild Index
ro: Reconstruiește indexul

en: Rebuild Index for Analytics
ro: Reconstruiește indexul pentru Analytics

en: Recalculate Scores
ro: Recalculează punctajele

en: Recalculating scores for posts %1$s - %2$s...
ro: Recalculez punctajele pentru articolele %1$s - %2$s...

en: Receive Analytics reports periodically in email.
ro: Primești periodic prin email rapoarte Analytics.

en: Receive periodic SEO Performance reports via email. Once enabled and options are saved, you can see %1$s the preview here%2$s.
ro: Primești rapoarte periodice prin email despre performanța SEO. După ce activezi și opțiunile sunt salvate, poți să vezi %1$s previzualizarea aici%2$s.

en: Recipe
ro: Rețetă

en: Recipe Ingredients
ro: Ingrediente rețetă

en: Recipe Instructions
ro: Îndrumări pentru rețetă

en: Recipe Video Description
ro: Descriere video rețetă

en: Recipe Video Name
ro: Nume video rețetă

en: Recipe Video Thumbnail
ro: Miniatură video rețetă

en: Recipe Yield
ro: Randament rețetă

en: Reconnect
ro: Reconectează

en: Records the URLs on which visitors & search engines run into 404 Errors. You can also turn on Redirections to redirect the error causing URLs to other URLs.
ro: Înregistrează URL-urile la care vizitatorii și motoarele de căutare întâmpină erori 404. De asemenea, poți să activezi Redirecționări pentru a redirecționa URL-urile care duc la erori la alte URL-uri.

en: Redirect
ro: Redirecționează

en: Redirect Attachments
ro: Redirecționează atașamentele

en: Redirect Orphan Attachments
ro: Redirecționează atașamentele orfane

en: Redirect all attachment page URLs to the post they appear in. For more advanced redirection control, use the built-in %s.
ro: Redirecționează toate URL-urile paginilor atașament la articolul în care apar. Pentru un control mai avansat al redirecționării, folosește %s care este nativ.

en: Redirect attachments without a parent post to this URL. Leave empty for no redirection.
ro: Redirecționează atașamentele fără un articol părinte la acest URL. Lasă gol pentru fără redirecționare.

en: Redirect non-existent content easily with 301 and 302 status code. This can help improve your site ranking. Also supports many other response codes.
ro: Redirecționezi ușor conținutul inexistent cu codurile de stare 301 și 302. Acest lucru te poate ajuta să-ți îmbunătățești clasarea site-ului în motoarele de căutare. Sunt acceptate și multe alte coduri de răspuns.

en: Redirect the current URL
ro: Redirecționează la URL-ul actual

en: Redirect to Homepage
ro: Redirecționează la prima pagină

en: Redirecting from
ro: Redirecționez de la

en: Redirecting in %s seconds...
ro: Redirecționez în %s secunde...

en: Redirection Count
ro: Număr de redirecționări

en: Redirection Debugger
ro: Depanator redirecționări

en: Redirection Hits
ro: Accesări de redirecționare

en: Redirection ID
ro: ID redirecționare

en: Redirection Manager
ro: Manager de redirecționări

en: Redirection Settings
ro: Setări redirecționare

en: Redirection Type
ro: Tip de redirecționare

en: Redirection URL
ro: URL redirecționare

en: Redirection rules successfully deleted.
ro: Regulile de redirecționare șterse cu succes.

en: Redirection successfully activated.
ro: Am activat cu succes redirecționarea.

en: Redirection successfully deactivated.
ro: Am dezactivat cu succes redirecționarea.

en: Redirection successfully deleted.
ro: Redirecționare ștearsă cu succes.

en: Redirection successfully moved to Trash.
ro: Am aruncat cu succes la gunoi redirecționarea.

en: Redirection successfully restored.
ro: Am restaurat cu succes redirecționarea.

en: Redirection updated successfully.
ro: Redirecționare actualizată cu succes.

en: Redirections
ro: Redirecționări

en: Redirections Manager
ro: Manager de redirecționări

en: Redirections can be exported to your .htaccess file for faster redirections, in SEO > Settings > Import/Export.
ro: Redirecționările pot fi exportate în fișierul .htaccess pentru redirecționări mai rapide, în SEO > Setări > Importă/exportă.

en: Referer
ro: Referent

en: Register at Google Search Console and verificate your site by adding the code to <a href="%1$s">Settings &gt; Verificate Tools</a>, then navigate to <a href="%2$s">Settings &gt; Search Console</a> to authenticate and link your site.
ro: Înregistrează-te la Google Search Console și confirmă-ți site-ul prin adăugarea codul în <a href="%1$s">Setări &gt; Instrumente de verificare</a> și apoi mergi la <a href="%2$s">Setări &gt; Search Console</a> pentru a te autentifica și a-ți lega site-ul.

en: Remove
ro: Înlătură

en: Remove /category/ from category archive URLs. %s <br>E.g. <code>example.com/category/my-category/</code> becomes <code>example.com/my-category</code>
ro: Înlătură /category/ din URL-urile arhivelor pentru categorii. %s <br>De exemplu, <code>example.com/category/my-category/</code> devine <code>example.com/my-category</code>

en: Remove Generator Tag
ro: Înlătură Generator Tag

en: Remove Rank Math Transients
ro: Înlătură tranzienții Rank Math

en: Remove Schema Markup Data from WooCommerce Shop archive pages.
ro: Înlătură datele Schema Markup din paginile arhivă ale magazinului WooCommerce.

en: Remove Schema Markup on Shop Archives
ro: Înlătură Schema Markup din arhivele magazinului

en: Remove Snippet Data
ro: Înlătură datele fragmentului

en: Remove WooCommerce generator tag from the source code.
ro: Înlătură WooCommerce Generator Tag din codul sursă.

en: Remove base
ro: Înlătură baza

en: Remove category base
ro: Înlătură baza categoriei

en: Remove custom canonical URL
ro: Înlătură URL-ul canonic personalizat

en: Remove parent slugs from category URL.
ro: Înlătură descriptorii părinte din URL-ul categoriei.

en: Remove prefix from category URL.
ro: Înlătură prefixul din URL-ul categoriei.

en: Remove prefix like %1$s from product URL chosen at %2$s
ro: Înlătură prefixul, cum ar fi %1$s, din URL-ul produsului ales la %2$s

en: Remove redirection
ro: Înlătură redirecționarea

en: Remove schema data from %s.
ro: Înlătură datele Schema din %s.

en: Remove transients
ro: Înlătură tranzienții

en: Repeat Count
ro: Repetă numărarea

en: Repeat Frequency
ro: Frecvență de repetare

en: Reservations
ro: Rezervări

en: Reset Options
ro: Resetează opțiunile

en: Response
ro: Răspuns

en: Response Code
ro: Cod de răspuns

en: Response Code Help
ro: Ajutor pentru cod răspuns

en: Response Message
ro: Mesaj de răspuns

en: Restore
ro: Restaurează

en: Results for %s
ro: Rezultate pentru %s

en: Results per page.
ro: Rezultate pe pagină.

en: Retirees
ro: Pensionari

en: Review (Unsupported)
ro: Recenzie (neacceptată)

en: Review 404 errors on your site
ro: Revezi erorile 404 de pe site-ul tău

en: Review analytics and sitemaps
ro: Revizuiește Analytics și hărți site

en: Rewrite Titles
ro: Rescrie titlurile

en: Roadside Assistance
ro: Asistență rutieră

en: Robots Meta
ro: Meta Robots

en: Robots Txt
ro: Robots.txt

en: Role Manager
ro: Manager de roluri

en: Rollback Plugin
ro: Restaurează modulul

en: Romania
ro: România

en: Romanian
ro: Română

en: Russian
ro: Rusă

en: Russian Federation
ro: Federația Rusă

en: SEO Analysis for this page
ro: Analiză SEO pentru această pagină

en: SEO Analyzer
ro: Analizor SEO

en: SEO Analyzer data has already been cleared.
ro: Datele analizorului SEO au fost deja șterse.

en: SEO Analyzer data successfully deleted.
ro: Am șters cu succes datele analizorului SEO.

en: SEO Desc
ro: Descriere SEO

en: SEO Description
ro: Descriere SEO

en: SEO Details
ro: Detalii SEO

en: SEO Email Reports
ro: Rapoarte prin email SEO

en: SEO Notice: you just changed the slug of a %1$s and Rank Math has automatically created a redirection. You can edit the redirection by <a href="%2$s">clicking here</a>.
ro: Notificare SEO: tocmai ai modificat descriptorul pentru %1$s și Rank Math a creat automat o redirecționare. Poți să editezi redirecționarea <a href="%2$s">dând clic aici</a>.

en: SEO Report of Your Website
ro: Raport SEO pentru site-ul tău web

en: SEO Score
ro: Punctaj SEO

en: SEO Score Position
ro: Poziție punctaj SEO

en: SEO Score Post Types
ro: Tipuri de articol cu punctaj SEO

en: SEO Score Template
ro: Șablon punctaj SEO

en: SEO Score: Bad
ro: Punctaj SEO: slab

en: SEO Score: Good
ro: Punctaj SEO: bun

en: SEO Score: Ok
ro: Punctaj SEO: ok

en: SEO Settings
ro: Setări SEO

en: SEO Settings for %s
ro: Setări SEO pentru %s

en: SEO Settings for Date Archives
ro: Setări SEO pentru arhivele de date

en: SEO Settings for Search Page
ro: Setări SEO pentru pagina de căutare

en: SEO Title
ro: Titlu SEO

en: SEO Titles
ro: Titluri SEO

en: SEO Titles &amp; Meta
ro: Titluri și meta SEO

en: SEO meta successfully updated in %d item. | SEO meta successfully updated in %d items.
ro[0]: Am actualizat cu succes metadatele SEO într-un element.
ro[1]: Am actualizat cu succes metadatele SEO în %d elemente.
ro[2]: Am actualizat cu succes metadatele SEO în %d de elemente.

en: SEO meta successfully updated in %d posts. The process was stopped as you have used all the credits on your site.
ro: Am actualizat cu succes metadatele SEO în %d articole. Procesul a fost oprit deoarece ai folosit toate creditele pentru site-ul tău.

en: SEO options related to featured images and media appearing in your post content. %s.
ro: Opțiuni SEO legate de imaginile reprezentative și elementele media care apar în conținutul articolului. %s.

en: Salary
ro: Salariu

en: Salary Currency
ro: Monedă salariu

en: Sales
ro: Reduceri

en: Satirical
ro: Satiric

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

en: Save
ro: Salvează

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Schema (Structured Data)
ro: Schema (date structurate)

en: Schema Type
ro: Tip de Schema

[ctx: Schema type name in a field description]
en: Article
ro: Articol

en: Screen Content
ro: Conținut ecran

en: Search
ro: Caută

en: Search Console
ro: Consolă de căutare

en: Search Console Verification Page
ro: Pagină confirmare Google Search Console

en: Search Engine Optimization by Rank Math - https://rankmath.com/
ro: Optimizare pentru motoarele de căutare de Rank Math - https://rankmath.com/

en: Search Engine Optimization by Rank Math PRO - https://rankmath.com/
ro: Optimizare pentru motoarele de căutare de Rank Math PRO - https://rankmath.com/

en: Search Options
ro: Opțiuni de căutare

en: Search Query
ro: Interogare de căutare

en: Search Results Format
ro: Format rezultate de căutare

en: Search Results Title
ro: Titlu pentru Rezultate de căutare

en: Search Traffic
ro: Trafic de căutare

en: Search engines may prominently display your contact phone number for mobile users.
ro: Motoarele de căutare pot afișa vizibil numărul de telefon de contact pentru utilizatorii mobili.

en: Search in URL.
ro: Caută în URL.

en: Search in post title.
ro: Caută în titlul articolului.

en: Search query (only available on search results page)
ro: Interogare de căutare (disponibilă numai în pagina Rezultate de căutare)

en: Search.
ro: Caută.

en: See your Google Search Console, Analytics and AdSense data without leaving your WP dashboard. %s.
ro: Vezi datele din Google Search Console, Google Analytics și AdSense fără să părăsești panoul de control WP. %s.

en: Seems like your site URL has changed since you connected to Rank Math.
ro: Se pare că URL-ul site-ului tău s-a schimbat de când te-ai conectat la Rank Math.

en: Select Account
ro: Selectează contul

en: Select Page
ro: Selectează pagina

en: Select Post Type
ro: Selectează tipul de articol

en: Select Post Types
ro: Selectează tipurile de articol

en: Select Product Brand Taxonomy to use in Schema.org & OpenGraph markup.
ro: Selectează taxonomia Brand produs ca să o folosești în markup-ul Schema.org și OpenGraph.

en: Select Taxonomies
ro: Selectează taxonomiile

en: Select a page
ro: Selectează o pagină

en: Select a page on your site where you want to show the LocalBusiness meta data.
ro: Selectează o pagină pe site-ul tău în care vrei să arăți metadatele LocalBusiness.

en: Select custom robots meta for Group archive pages. Otherwise the default meta will be used, as set in the Global Meta tab.
ro: Selectează taguri meta robots personalizate pentru paginile arhivă grupuri. Altfel, vor fi folosite valorile implicite, așa cum sunt setate în fila Metadate globale.

en: Select custom robots meta for author page, such as <code>nofollow</code>, <code>noarchive</code>, etc. Otherwise the default meta will be used, as set in the Global Meta tab.
ro: Selectează taguri meta robots personalizate, cum ar fi <code>nofollow</code>, <code>noarchive</code> etc. pentru pagina autori. Altfel, vor fi folosite valorile implicite, așa cum sunt setate în fila Metadate globale.

en: Select custom robots meta for homepage, such as <code>nofollow</code>, <code>noarchive</code>, etc. Otherwise the default meta will be used, as set in the Global Meta tab.
ro: Selectează taguri meta robots personalizate, cum ar fi <code>nofollow</code>, <code>noarchive</code> etc. pentru prima pagină. Altfel, vor fi folosite valorile implicite, așa cum sunt setate în fila Metadate globale.

en: Select custom robots meta, such as <code>nofollow</code>, <code>noarchive</code>, etc. for %s archive pages. Otherwise the default meta will be used, as set in the Global Meta tab.
ro: Selectează taguri meta robots personalizate, cum ar fi <code>nofollow</code>, <code>noarchive</code> etc. pentru paginile arhivă %s. Altfel, vor fi folosite valorile implicite, așa cum sunt setate în fila Metadate globale.

en: Select custom robots meta, such as <code>nofollow</code>, <code>noarchive</code>, etc. for single %s pages. Otherwise the default meta will be used, as set in the Global Meta tab.
ro: Selectează taguri meta robots personalizate, cum ar fi <code>nofollow</code>, <code>noarchive</code> etc. pentru paginile singulare %s. Altfel, vor fi folosite valorile implicite, așa cum sunt setate în fila Metadate globale.

en: Select opening hours. You can add multiple sets if you have different opening or closing hours on some days or if you have a mid-day break. Times are specified using 24:00 time.
ro: Selectează programul de funcționare. Poți să adaugi mai multe seturi dacă ai ore de deschidere și de închidere diferite în anumite zile sau dacă iei o pauză la prânz. Orele sunt specificate folosind formatul 24:00.

en: Select the default list style for the Table of Contents block.
ro: Selectează stilul implicit al listei pentru blocul Cuprins.

en: Select the page to display the HTML sitemap. Once the settings are saved, the sitemap will be displayed below the content of the selected page.
ro: Selectează pagina de afișat în harta site HTML. După ce setările sunt salvate, harta site va fi afișată sub conținutul paginii selectate.

en: Select the post types to be included in the llms.txt file.
ro: Selectează tipurile de articol pe care le incluzi în fișierul llms.txt.

en: Select the taxonomies to be included in the llms.txt file.
ro: Selectează taxonomiile pe care le incluzi în fișierul llms.txt.

en: Selected page:
ro: Pagina selectată:

en: Selected page: <a href="%s" target="_blank" class="rank-math-selected-page">%s</a>
ro: Pagina selectată: <a href="%s" target="_blank" class="rank-math-selected-page">%s</a>

en: Selected posts to update the data for.
ro: Articole selectate pentru care se actualizează datele.

en: Selected roles will be excluded from the XML &amp; HTML sitemaps.
ro: Rolurile selectate vor fi excluse din hărțile site XML și HTML.

en: Self-Hosted Analytics JS File
ro: Fișier JS Analytics auto-găzduit

en: Send URLs directly to the IndexNow API.
ro: Trimite URL-uri direct la API-ul IndexNow.

en: Seniors
ro: Bătrâni

en: Separator Character
ro: Caracter pentru separator

en: Separator character or string that appears between breadcrumb items.
ro: Caracter sau șir de caractere pentru separatorul care apare între elementele firimituri.

en: Separator character, as set in the Title Settings
ro: Caracter de separare, așa cum este setat în setări titlu

en: Serve a custom llms.txt file to guide AI models with posts, terms, and most important content on your website.
ro: Servești un fișier llms.txt personalizat pentru a ghida modelele AI cu articole, termeni și cel mai important conținut de pe site-ul tău.

en: Served from cache
ro: Servite din cache

en: Serves Cuisine
ro: Bucătărie

en: Service
ro: Serviciu

en: Service Type
ro: Tip de serviciu

en: Set Schema: Default (%s)
ro: Setează schema: implicită (%s)

en: Set Schema: None
ro: Setează schema: niciuna

en: Set the sitemap options for author archive pages. %s.
ro: Setează opțiunile pentru harta site pentru paginile arhivă autori. %s.

en: Set to follow
ro: Setează la follow

en: Set to index
ro: Setează la index

en: Set to nofollow
ro: Setează la nofollow

en: Set to noindex
ro: Setează la noindex

en: Sets the max number of rows in a log. Set to 0 to disable the limit.
ro: Setează numărul maxim de rânduri dintr-un jurnal. Setează la 0 pentru a dezactiva limita.

en: Setting empty archives to <code>noindex</code> is useful for avoiding indexation of thin content pages and dilution of page rank. As soon as a post is added, the page is updated to <code>index</code>.
ro: Setarea arhivelor goale la <code>noindex</code> este utilă pentru a evita indexarea paginilor cu puțin conținut și diluarea pentru clasarea paginilor în rezultatele de căutare. De îndată ce este adăugat un articol, pagina este actualizată la <code>index</code>.

en: Setting focus keywords for your posts allows Rank Math to analyse the content.
ro: Dacă stabilești cuvinte cheie pentru articolele tale, Rank Math poate să-ți analizeze conținutul.

en: Settings
ro: Setări

en: Settings could not be imported:
ro: Setările nu au putut fi importate:

en: Settings could not be imported: Upload failed.
ro: Setările nu au putut fi importate: încărcarea a eșuat.

en: Settings import failed.
ro: Importul setărilor a eșuat.

en: Settings imported successfully.
ro: Am importat cu succes setările.

en: Settings successfully imported. Your old configuration has been saved as a backup.
ro: Setările au fost importate cu succes. Configurarea ta veche a fost salvată ca o copie de siguranță.

en: Setup Wizard
ro: Asistent de inițializare

en: Setup Wizard - Rank Math
ro: Asistent de inițializare - Rank Math

en: Share anonymous usage data to help us improve Rank Math. No personal info is collected.
ro: Partajează date anonime de utilizare ca să ne ajuți să îmbunătățim Rank Math. Nu colectăm informații personale.

en: Shortcode
ro: Scurt-cod

en: Show Blog Page
ro: Arată paginile blogului

en: Show Blog Page in Breadcrumb.
ro: Arată paginile blogului în firimituri.

en: Show Category(s)
ro: Afișează categoria (categoriile)

en: Show Dates
ro: Arată datele

en: Show Homepage Link
ro: Arată legătura la prima pagină

en: Show SEO Score to Visitors
ro: Arată vizitatorilor punctajul SEO

en: Show more
ro: Arată mai mult

en: Show published dates for each post & page.
ro: Arată datele publicării pentru fiecare articol și pagină.

en: Show the post/term titles, or the SEO titles in the HTML sitemap.
ro: Arată titlurile articolelor/termenilor sau titlurile SEO în harta site HTML.

en: Simple
ro: Simplu

en: Since you are using an NGINX server, you may need to add the following code to your %s <strong>if your Sitemap pages are not loading</strong>. If you are unsure how to do it, please contact your hosting provider.
ro: Deoarece folosești un server NGINX, s-ar putea să fie nevoie să adaugi următorul cod în %s <strong>dacă paginile hărți site nu se încarcă</strong>. Dacă nu știi sigur cum să faci asta, trebuie să contactezi furnizorul tău de găzduire.

en: Single %s Description
ro: Descriere pentru %s singulare

en: Single %s Title
ro: Titlu %s pentru singulare

en: Site Address (URL)
ro: Adresă site (URL)

en: Site Description
ro: Descriere site

en: Site Tagline
ro: Slogan site

en: Site Title
ro: Titlu site

en: Site disconnected successfully.
ro: Site-ul a fost deconectat cu succes.

en: Site token
ro: Token site

en: Site wide plugins auto-update option is disabled on your site.
ro: Opțiunea actualizare automată module la nivel de site este dezactivată pentru site-ul tău.

en: Site-Wide Analysis
ro: Analiză la nivel de site

en: Site-wide analysis
ro: Analiză la nivel de site

en: Sitemap
ro: Hartă site

en: Sitemap Settings
ro: Setări hărți site

en: Sitemap URL: %s
ro: URL hartă site: %s

en: Sitemaps
ro: Hărți site

en: Size: %s
ro: Dimensiune: %s

en: Slack Enhanced Sharing
ro: Partajare îmbunătățită pe Slack

en: Slovak
ro: Slovacă

en: Slovakia
ro: Slovacia

en: Slovenian
ro: Slovenă

en: Small Business Site
ro: Site pentru afaceri mici

en: Snippet
ro: Fragment

en: Social Media Users
ro: Utilizatori pe media socială

en: Social Meta
ro: Metadate pentru media socială

en: Software Application
ro: Aplicație software

en: Sorry, field is empty which is not allowed.
ro: Câmpul este gol, nu este nepermis.

en: Sorry, no post found for given id.
ro: Regret, nu am găsit niciun articol pentru ID-ul dat.

en: Sorry, no post id found.
ro: Regret, nu am găsit niciun ID articol.

en: Sorry, no preference found.
ro: Regret, nu am găsit nicio preferință.

en: Sorry, only authenticated users can research the keyword.
ro: Regret, numai utilizatorii autentificați pot să cerceteze cuvântul cheie.

en: Sorry, the field contains invalid characters.
ro: Regret, câmpul conține caractere care nu sunt valide.

en: Sorry, you are not allowed to create/update redirection.
ro: Regret, nu ai voie să creezi/actualizezi redirecționări.

en: Sorry, you are not allowed to create/update schema.
ro: Regret, nu ai voie să creezi/actualizezi Schema.

en: Sorry, you are not allowed to deactivate plugins for this site.
ro: Regret, nu ai voie să dezactivezi module pentru acest site.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
ro: Regret, nu ai voie să editezi acest tip de articol.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
ro: Regret, nu ai voie să editezi acest articol.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
ro: Regret, nu ai voie să editezi acest termen.

en: Sorry, you are not authorized to Import/Export the settings.
ro: Regret, nu ești autorizat să imporți/exporți setările.

en: Sorry, you don't have the required permissions to access this page.
ro: Regret, dar nu ai permisiunile necesare pentru a accesa această pagină.

en: Sort By
ro: Sortează după

en: South Africa
ro: Africa de Sud

en: Spain
ro: Spania

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Specify a maximum duration in seconds of an animated video preview.
ro: Specifică durata maximă, în secunde, pentru o previzualizare video cu animație.

en: Specify a maximum size of image preview to be shown for images on this page.
ro: Specifică o dimensiune maximă pentru previzualizarea imaginilor care să fie arătată pentru imaginile din această pagină.

en: Specify a maximum text-length, in characters, of a snippet for your page.
ro: Specifică o lungime maximă de text, în caractere, a unui fragment pentru pagina ta.

en: Sports Fans
ro: Suporteri în sport

en: Square
ro: Pătrat

en: Start Date
ro: Dată de începere

en: Starts With
ro: Începe cu

en: Starts at 1 and increments by 1.
ro: Începe de la 1 și crește cu 1.

en: Static page is set as the front page (WP Dashboard > Settings > Reading). To add SEO title, description, and meta for the homepage, please click here: %s
ro: Pagina statică este setată ca pagina din față (Panou control WP > Setări > Afișare). Pentru a adăuga titlul, descrierea și metadatele SEO pentru prima pagină, te rog să dai clic aici: %s

en: Status
ro: Stare

en: Status & Tools
ro: Stare și unelte

en: Stock Inventory
ro: Inventar stocuri

en: Stop Redirection
ro: Oprește redirecționarea

en: Storage Days: %s
ro: Zile de stocare: %s

en: Story-telling
ro: Povestit

en: Strip Category Base
ro: Înlătură prefixul categorie

en: Students
ro: Studenți

en: Subjective
ro: Subiectiv

en: Submit URLs
ro: Trimite URL-uri

en: Submit posts from these post types automatically to the IndexNow API when a post is published, updated, or trashed.
ro: Trimiți automat la IndexNow API articole din aceste tipuri de articol când un articol este publicat, actualizat sau aruncat la gunoi.

en: Successfully submitted %s URL. | Successfully submitted %s URLs.
ro[0]: Am trimis cu succes %s URL.
ro[1]: Am trimis cu succes %s URL-uri.
ro[2]: Am trimis cu succes %s de URL-uri.

en: Summary Card
ro: Card rezumat

en: Summary Card with Large Image
ro: Card rezumat cu imagine mare

en: Sunday
ro: Duminică

en: Support Us with a Link
ro: Sprijină-ne cu o legătură

en: Sweden
ro: Suedia

en: Swedish
ro: Suedeză

en: Switzerland
ro: Elveția

en: TV Enthusiasts
ro: Pasionați de televiziune

en: Table of Contents
ro: Cuprins

en: Table of Contents Exclude Headings
ro: Subtitluri de exclus din blocul Cuprins

en: Table of Contents List style
ro: Stil listă în blocul Cuprins

en: Table of Contents Title
ro: Titlu pentru Cuprins

en: Table re-creation started. It might take a couple of minutes.
ro: Recrearea tabelului a început. S-ar putea să dureze câteva minute.

en: Tags (advanced)
ro: Etichete (avansat)

en: Take SEO to the Next Level!
ro: Du SEO la nivelul următor!

en: Take control over the default settings available for Rank Math Blocks.
ro: Preia controlul asupra setărilor implicite disponibile pentru blocurile Rank Math.

en: Take your SEO to the Next Level!
ro: Du SEO la nivelul următor!

en: Tax ID
ro: ID impozit

en: Taxonomies:
ro: Taxonomii:

en: Tech Enthusiasts
ro: Pasionați de tehnologie

en: Technical
ro: Tehnic

en: Technical Support
ro: Suport tehnic

en: Telephone
ro: Telefon

en: Term Description
ro: Descriere termen

en: Term meta import failed.
ro: Importul metadatelor termenilor a eșuat.

en: Terminate
ro: Termină

en: Terminate the ongoing Content AI Bulk Editing Process to halt any pending modifications and revert to the previous state. The bulk metadata has been generated for %1$d out of %1$d posts so far.
ro: Încheie procesul de editare în masă a conținutului cu AI aflat în desfășurare pentru a opri toate modificări în așteptare și a reveni la starea anterioară. Până acum au fost generate metadatele în masă pentru %1$d din %1$d articole.

en: Test Connections
ro: Testează conexiunile

en: Test and edit your live robots.txt file with our <a href="%1$s" target="_blank">Robots.txt Tester</a>.
ro: Testează și editează live fișierul robots.txt cu <a href="%1$s" target="_blank">testerul nostru Robots.txt</a>.

en: Thailand
ro: Thailanda

en: Thank you for using <a href="%s" target="_blank">Rank Math</a>
ro: Îți mulțumim că folosești <a href="%s" target="_blank">Rank Math</a>

en: The $%1$s is required for variable %2$s.
ro: $%1$s este obligatoriu pentru variabila %2$s.

en: The $id variable is required.
ro: Variabila $id este obligatorie.

en: The 404 error log is empty.
ro: Jurnalul de erori 404 este gol.

en: The <code>nofollow</code> attribute <strong>will not be added</strong> for the link if target domain is in this list. Add one per line.
ro: Atributul <code>nofollow</code> <strong>nu va fi adăugat</strong> pentru legătură dacă domeniul vizat este în această listă. Adaugă unul pe fiecare rând.

en: The API endpoint for which the output was generated.
ro: Punctul-final API pentru care a fost generată ieșirea.

en: The Google Analytics Console request failed.
ro: Cererea Google Analytics Console a eșuat.

en: The Google Search Console request failed.
ro: Cererea Google Search Console a eșuat.

en: The ID of the post initiating the keyword research request.
ro: ID-ul articolului care inițiază cererea de cercetare a cuvintelor cheie.

en: The IndexNow API key proves the ownership of the site. It is generated automatically. You can change the key if it becomes known to third parties.
ro: Cheia IndexNow API dovedește proprietatea site-ului. Ea este generată automat. Poți să schimbi cheia dacă ea devine cunoscută pentru terți.

en: The Organization Name added in Local SEO Settings.
ro: Am adăugat numele organizației în setările Local SEO.

en: The React Settings UI is currently disabled, and the classic settings interface is active. Note: The PHP-based settings interface will be removed in an upcoming release. %1$sEnable the React Settings UI%2$s to switch back.
ro: În prezent, interfața cu setările React este dezactivată și este activă interfața clasică cu setări. Notă: interfața cu setări bazată pe PHP va fi înlăturată într-o versiune viitoare. %1$sActivează interfața cu setările React%2$s pentru a reveni.

en: The Role Manager allows you to use WordPress roles to control which of your site users can have edit or view access to Rank Math's settings.
ro: Manager de roluri îți permite să folosești rolurile din WordPress pentru a controla care dintre utilizatorii site-ului pot să acceseze și să editeze setările Rank Math.

en: The Simple mode only logs URI and access time, while the Advanced mode creates detailed logs including additional information such as the Referer URL.
ro: Modul Simplu înregistrează numai URI-ul și ora de acces, în timp ce modul Avansat creează jurnale detaliate care includ informații suplimentare, cum ar fi URL referent.

en: The URL was successfully submitted to the IndexNow API, but the API key will be checked later.
ro: URL-ul a fost trimis cu succes la IndexNow API, dar cheia API va fi verificată ulterior.

en: The URL was successfully submitted to the IndexNow API.
ro: URL-ul a fost trimis cu succes la API-ul IndexNow.

en: The URLs don't belong to the host or the key is not matching the schema in the protocol.
ro: URL-urile nu aparțin gazdei sau cheia nu se potrivește cu Schema din protocol.

en: The canonical URL you entered does not seem to be a valid URL. Please double check it in the SEO meta box &raquo; Advanced tab.
ro: URL-ul canonic pe care l-ai introdus nu pare a fi un URL valid. Te rog verifică-l încă o dată în caseta meta SEO &raquo; fila Avansate.

en: The content of the new post.
ro: Conținutul articolului nou.

en: The country for which the keyword should be researched.
ro: Țara pentru care ar trebuie cercetat cuvântul cheie.

en: The current theme does not have "post-thumbnails" support.
ro: Tema actuală nu are suport pentru „post-thumbnails”.

en: The error log cannot be retrieved.
ro: Jurnalul de erori nu poate fi recuperat.

en: The error log cannot be retrieved: Error log file is too large.
ro: Jurnalul de erori nu poate fi recuperat: fișierul jurnal de erori este prea mare.

en: The featured image should be at least 200 by 200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
ro: Imaginea reprezentativă ar trebui să fie de cel puțin 200 x 200 pixeli pentru a fi preluată de Facebook și de alte rețele de socializare.

en: The format of the tables array has changed. Please update your code accordingly.
ro: Formatul pentru tabloul cu tabele a fost modificat. Te rugăm să actualizezi codul în consecință.

en: The input provided is invalid. Please check the format and try again.
ro: Intrarea furnizată nu este validă. Te rog să verifici formatul și să încerci din nou.

en: The key was invalid (e.g. key not found, file found but key not in the file).
ro: Cheia nu este validă (de exemplu, cheie negăsită, fișier negăsit, dar cheia nu este în fișier).

en: The keyword to be researched.
ro: Cuvântul cheie care să fie cercetat.

en: The last 100 IndexNow API requests.
ro: Ultimele 100 de cereri la IndexNow API.

en: The list of urls to submit to the Instant Indexing API.
ro: Lista cu URL-uri de trimis la API-ul Indexare instantanee.

en: The output index to delete, applicable only to the Chat endpoint.
ro: Indicele de ieșiri de șters, aplicabil numai pentru punctului-final Chat.

en: The output was stopped as it was identified as potentially unsafe by the content filter.
ro: Ieșirea a fost oprită deoarece a fost identificată de filtrul pentru conținut ca potențial nesigură.

en: The parameters used to generate the AI output.
ro: Parametrii utilizați pentru a genera rezultatul AI.

en: The post could not be found.
ro: Articolul nu a putut fi găsit.

en: The price range of the business, for example $$$.
ro: Intervalul de prețuri pentru afaceri, de exemplu $$$.

en: The process may take a few minutes if you have a large number of posts or pages <a href="%2$s" target="_blank">Learn more about the import process here.</a>
ro: Procesul poate dura câteva minute dacă ai un număr mare de articole sau pagini. <a href="%2$s" target="_blank">Aici afli mai multe despre procesul de import.</a>

en: The prompt data to be saved in the database.
ro: Datele mesajelor transmise de sistemul de operare care să fie salvate în baza de date.

en: The redirection you are trying to create may cause an infinite loop. Please check the source and destination URLs. The redirection has been deactivated.
ro: Redirecționarea pe care încerci să o faci poate să creeze o buclă infinită. Te rog să verifici URL-ul sursă și URL-ul de destinație. Redirecționarea a fost dezactivată.

en: The redirection you are trying to update may cause an infinite loop. Please check the source and destination URLs.
ro: Redirecționarea pe care încerci să o actualizezi poate crea o buclă infinită. Te rog să verifici URL-urile sursă și de destinație.

en: The request was invalid.
ro: Cererea nu a fost validă.

en: The selected prompt to be updated in the recent prompts.
ro: Mesajul selectat pentru a fi actualizat în mesajele recente.

en: The service is temporarily unavailable. Please try again later.
ro: Serviciul este temporar indisponibil. Te rog să reîncerci mai târziu.

en: The standard permalink structure is pretty ugly - WordPress generates offputting URLs like: http://www.yoursite.com/?p=99
ro: Structura standard pentru legăturile permanente este destul de urâtă - WordPress generează URL-uri descurajante, cum ar fi: http://www.yoursite.com/?p=99

en: The tagline is the second option.  Choose a tagline that summarizes your site in a few words.  The tagline is also a good place to use your main keyword.
ro: Sloganul este a doua opțiune.  Alege un slogan care să facă un rezumat al site-ului în numai câteva cuvinte.  Sloganul este și un loc bun pentru a folosi cuvântul cheie principal.

en: The title of the new post.
ro: Titlul articolului nou.

en: The variable has already been registered.
ro: Variabila a fost deja înregistrată.

en: There are %s published posts where the primary focus keyword does not appear in the post title.
ro: Există %s articole publicate în care cuvântul cheie nu apare în titlul articolului.

en: There are %s with no focus keyword set.
ro: Există %s fără cuvinte cheie setate.

en: There are no redirection to import.
ro: Nu există redirecționări pentru a le importa.

en: There is a new version of Content AI available! %s the Rank Math SEO plugin to use this feature.
ro: Este disponibilă o versiune nouă pentru Content AI! %s modulul Rank Math SEO ca să folosești această funcționalitate.

en: There is a problem with the Google auth token. Please <a href="%1$s" class="button button-link rank-math-reconnect-google">reconnect your app</a>
ro: Există o problemă cu tokenul de autentificare Google. Te rog să <a href="%1$s" class="button button-link rank-math-reconnect-google">reconectezi aplicația</a>

en: There was an issue scheduling a single action required for Analytics; if the problem persists, please contact our support team.
ro: A fost o problemă la programarea unei singure acțiuni necesare pentru Analytics; dacă problema persistă, te rog să contactezi echipa noastră pentru suport.

en: There was an issue scheduling the async action required for Analytics; if the problem persists, please contact our support team.
ro: A fost o problemă la programarea acțiunii asincrone necesare pentru Analytics; dacă problema persistă, te rog să contactezi echipa noastră pentru suport.

en: There was an issue scheduling the recurring action required for Analytics; if the problem persists, please contact our support team.
ro: A fost o problemă la programarea acțiunii recurente necesare pentru Analytics; dacă problema persistă, te rog să contactezi echipa noastră pentru suport.

en: There was an issue unscheduling a background action related to Analytics; if the problem persists, please contact our support team.
ro: A fost o problemă la anularea programării unei acțiuni în fundal legate de Analytics; dacă problema persistă, te rog să contactezi echipa noastră pentru suport.

en: This KML File is generated by <a href="%s" target="_blank">Rank Math WordPress SEO Plugin</a>. It is used to provide location information to Google.
ro: Acest fișier KML este generat de <a href="%s" target="_blank">modulul WordPress Rank Math SEO</a>. Este folosit pentru a furniza informații despre locație pentru Google.

en: This XML Sitemap Index file contains <strong>%s</strong> sitemaps.
ro: Acest fișier Index hărți site XML conține <strong>%s</strong> hărți site.

en: This XML Sitemap contains <strong>%s</strong> URLs.
ro: Această hartă site XML conține <strong>%s</strong> de URL-uri.

en: This XML Sitemap is generated by <a href="%s" target="_blank">Rank Math WordPress SEO Plugin</a>. It is what search engines like Google use to crawl and re-crawl posts/pages/products/images/archives on your website.
ro: Această hartă site XML este generat de <a href="%s" target="_blank">modulul WordPress Rank Math SEO</a>. Ea este folosită de motoarele de căutare, cum ar fi Google, pentru a accesa și reaccesa cu crawlere articolele/paginile/produsele/imaginile/arhivele de pe site-ul tău.

en: This action is IRREVERSIBLE.
ro: Această acțiune NU poate fi anulată.

en: This email was sent to you as a registered member of %s.
ro: Ți-a fost trimis acest email pentru că ești un membru înregistrat la %s.

en: This feature enables the default primary tone or writing style that characterizes your content. You can override this in individual tools.
ro: Această funcționalitate activează tonul principal sau stilul de scriere implicit care îți caracterizează conținutul. Poți să îl contramandezi în unelte individuale.

en: This feature is not available on the localhost.
ro: Această funcționalitate nu este disponibilă pe localhost.

en: This feature is only available for Content AI subscribers.
ro: Această funcționalitate este disponibilă numai pentru abonații Content AI.

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: This is an automated email to let you know that there is an update available for the Rank Math SEO plugin installed on: %s
ro: Acesta este un email automat ca să te anunțăm că este disponibilă o actualizare pentru modulul Rank Math SEO instalat pe: %s

en: This is the number of pageviews carried out by visitors from Search Engines.
ro: Acesta este numărul de pagini de vizualizare ale vizitatorilor din motoarele de căutare.

en: This looks nice for readers - and it gets your keywords into the URL (keywords in the URL is a ranking factor).
ro: Arată frumos pentru cititori - și inserează cuvintele cheie în URL (cuvintele cheie în URL sunt un factor de clasare mai sus în căutare).

en: This module is available in the PRO version.
ro: Această extensie este disponibilă în versiunea Pro.

en: This option cannot be changed since your theme has added the support for Rank Math Breadcrumbs using: %s
ro: Această opțiune nu poate fi modificată deoarece tema ta a adăugat suport pentru Firimituri Rank Math folosind: %s

en: This option lets you set the default audience that usually reads your content. You can override this in individual tools.
ro: Această opțiune îți permite să stabilești publicul implicit care îți citește de obicei conținutul. Poți să îl contramandezi în unelte individuale.

en: This option lets you set the default language for content generated using Content AI. You can override this in individual tools.
ro: Această opțiune îți permite să setezi limba implicită pentru conținutul generat folosind Content AI. Poți să o contramandezi în unelte individuale.

en: This option will replace the "?p=99" part of the URL with the post's title, like this: http://www.yoursite.com/my-amazing-post-title/
ro: Această opțiune va înlocui partea „?p=99” din URL cu titlul articolului, astfel: http://www.yoursite.com/my-amazing-post-title/

en: This tab contains General settings related to the XML sitemaps.
ro: Această filă conține setări generale legate de hărțile site HTML.

en: This tab contains SEO options for BuddyPress Group pages.
ro: Această filă conține opțiuni SEO pentru paginile grupuri BuddyPress.

en: This tab contains settings related to the HTML sitemap.
ro: Această filă conține setări legate de harta site HTML.

en: This tool will calculate the SEO score for the posts/pages that have a Focus Keyword set. Note: This process may take some time and the browser tab must be kept open while it is running.
ro: Acest instrument va calcula punctajul SEO pentru articolele/paginile care au setat un cuvânt cheie. Notă: acest proces poate să dureze ceva timp și fila navigatorului trebuie să rămână deschisă în timp ce rulează.

en: This update will install a beta version of Rank Math.
ro: Această actualizare va instala o versiune beta a modulului Rank Math.

en: Thumbnail for Facebook
ro: Miniatură pentru Facebook

en: Thursday
ro: Joi

en: Ticket URL
ro: URL bilet

en: Time
ro: Timp

en: Time format used in the contact shortcode.
ro: Format de oră utilizat în codul scurt de contact.

en: Time to read
ro: Timp pentru citire

en: Title
ro: Titlu

en: Title attribute format
ro: Format atribut titlu

en: Title for %s archive pages.
ro: Titlu pentru paginile arhivă %s.

en: Title of the current post/page
ro: Titlul articolului curent/paginii curente

en: Title of the parent page of the current post/page
ro: Titlul paginii părinte pentru articolul curent/pagina curentă

en: Title of the site
ro: Titlul site-ului

en: Title of your site when shared on Facebook, Twitter and other social networks.
ro: Titlul site-ului când este partajat pe Facebook, Twitter și alte rețele sociale.

en: Title tag for %s archives
ro: Tag titlu pentru arhive %s

en: Title tag for groups
ro: Etichetă titlu pentru grupuri

en: Title tag on 404 Not Found error page.
ro: Tag title pentru pagina Eroare 404, negăsită.

en: Title tag on author archives. SEO options for specific authors can be set with the meta box available in the user profiles.
ro: Tag title pentru arhive autori. Opțiunile SEO pentru anumiți autori pot fi setate în caseta Meta disponibilă în profilurile utilizatorilor.

en: Title tag on day/month/year based archives.
ro: Tag title pentru arhive în funcție de zi/lună/an.

en: Title tag on search results page.
ro: Etichetă titlu pe pagina rezultatelor de căutare.

en: Titles
ro: Titluri

en: Titles & Meta Settings
ro: Setări Titluri și meta

en: Titles &amp; Meta
ro: Titluri și meta

en: To
ro: La

en: To configure meta tags for your media attachment pages, you need to first %s to parent.
ro: Pentru a configura tagurile meta pentru paginile atașamente Media, mai întâi trebuie să %s la părinte.

en: To ensure your site is always on the latest, most up-to-date version of Rank Math - we recommend logging into the admin area to update the plugin as soon as possible: %s
ro: Pentru a te asigura că site-ul tău folosește întotdeauna ultima versiune a Rank Math - recomandăm să te autentifici în zona de administrare și să actualizezi modulul cât mai repede posibil: %s

en: To properly rebuild Analytics posts in secondary languages, please disable the %1$s when using a different domain per language.
ro: Pentru a reconstrui corect articolele Analytics în limbi secundare, te rog să dezactivezi %1$s când folosești un domeniu diferit pentru fiecare limbă.

en: To update your email preferences, %s.
ro: Pentru a-ți actualiza preferințele pentru email, %s.

en: Toggle bar.
ro: Bară de comutare.

en: Token exists
ro: Tokenul există

en: Too Many Requests
ro: Prea multe cereri

en: Too Many Requests (potential Spam).
ro: Prea multe cereri (potențial spam).

en: Too many requests.
ro: Prea multe cereri.

en: Top 3 Positions
ro: Primele 3 poziții

en: Top Admin Bar
ro: Bara de sus în administrare

en: Total Clicks
ro: Total clicuri

en: Total Impressions
ro: Total afișări

en: Total Keywords
ro: Total cuvinte cheie

en: Total Time
ro: Durată totală

en: Total Time:
ro: Timp total:

en: Total number of 404 pages opened by the users.
ro: Număr total de pagini 404 deschise de utilizatori.

en: Total number of Redirections created in the Rank Math.
ro: Număr total de redirecționări create în Rank Math.

en: Total number of hits received by all the Redirections.
ro: Număr total de accesări primite de toate redirecționările.

en: Total number of keywords your site ranks for within top 100 positions.
ro: Număr total de cuvinte cheie pentru care site-ul tău se clasează în primele 100 de poziții.

en: Total number visits received on all the 404 pages.
ro: Număr total de vizite primite pe toate paginile 404.

en: Track 500 Keywords
ro: Urmărești 500 de cuvinte cheie

en: Track page and keyword rankings with the Advanced Analytics module
ro: Urmărește clasările pentru pagini și cuvinte cheie cu extensia Advanced Analytics

en: Trash
ro: Aruncă la gunoi

en: Travelers
ro: Călători

en: Tuesday
ro: Marți

en: Turkey
ro: Turcia

en: Turkish
ro: Turcă

en: Turn ON to ignore all query parameters (the part after a question mark in a URL) when logging 404 errors.
ro: Activează pentru a ignora toți parametrii de interogare (partea care urmează după semnul de întrebare într-un URL) când înregistrezi erorile 404.

en: Turn on email reports.
ro: Activează rapoartele prin email.

en: Turning off breadcrumbs will hide breadcrumbs inserted in template files too.
ro: Dezactivarea firimiturilor va ascunde și firimiturile inserate în fișierele șablon.

en: Twitter Card Type
ro: Tip de card Twitter

en: Twitter Username
ro: Nume utilizator Twitter

en: Twitter username (without @)
ro: Nume utilizator Twitter (fără @)

en: Type
ro: Tip

en: UK English
ro: Engleză (Regatul Unit)

en: URL Hits
ro: Accesări de URL-uri

en: URL of the current post/page
ro: URL-ul articolului curent/paginii curente

en: URL of the item.
ro: URL-ul elementului.

en: URL of your website or your company’s website.
ro: URL-ul site-ului tău sau al site-ului companiei tale.

en: URL to get HTML tags for.
ro: URL-ul pentru care se obțin tagurile HTML.

en: US English
ro: Engleză (S.U.A.)

en: Uh-oh
ro: Of, nu

en: Ukraine
ro: Ucraina

en: Unable to connect Rank Math.
ro: Nu pot să conectez Rank Math.

en: Unable to create backup this time.
ro: Nu pot crea copia de siguranță acum.

en: Unable to perform action this time.
ro: Nu pot să execut acțiunea acum.

en: Unable to validate Rank Math SEO registration data.
ro: Nu pot să validez datelor de înregistrare Rank Math SEO.

en: Unauthorized request. The client credentials are invalid.
ro: Cerere neautorizată. Datele de autentificare ale clientului nu sunt valide.

en: Unexpected API response.
ro: Răspuns neașteptat de la API.

en: Unfortunately, the standard WordPress tagline is "Just Another WordPress site."  That's pretty sloppy looking, and it does nothing for your SEO.  In fact, it's actually a security risk - it makes it easy for hackers with a WordPress exploit to locate your site with an automated search.
ro: Din păcate, sloganul standard WordPress este „Doar un alt site WordPress”.  Arată destul de neglijent și nu face nimic pentru SEO. De fapt, este chiar un risc pentru securitate - le permite hackerilor, cu ajutorul unui software care detectează vulnerabilitățile WordPress, să-ți localizeze ușor site-ul cu o căutare automată.

en: United Arab Emirates
ro: Emiratele Arabe Unite

en: United Kingdom
ro: Regatul Unit

en: United States Of America
ro: Statele Unite ale Americii

en: Universal Analytics (UA) is no longer supported. Please connect your Google Analytics GA4 account by navigating to %1$sGeneral Settings → Analytics%2$s. For more details, refer to this guide: %3$sHow to Use Google Analytics 4 (GA4) Property with Rank Math%4$s.
ro: Universal Analytics (UA) nu mai este acceptat. Te rog să îți conectezi contul Google Analytics GA4 mergând la %1$sSetări generale → Analytics%2$s. Pentru mai multe detalii, consultă acest ghid: %3$sCum folosesc proprietatea Google Analytics 4 (GA4) cu Rank Math%4$s.

en: Unknown error, call get_response() to find out what happened.
ro: Eroare necunoscută, apelează get_response() pentru a afla ce s-a întâmplat.

en: Unknown error.
ro: Eroare necunoscută.

en: Unlimited Websites
ro: Număr nelimitat de site-uri web

en: Unlimited personal websites
ro: Număr nelimitat de site-uri web personale

en: Unordered
ro: Neordonată

en: Unprocessable Entity
ro: Entitate neprocesabilă

en: Unpublish when expired
ro: Anulează publicarea când expiră

en: Update
ro: Actualizează

en: Update SEO Scores
ro: Actualizează punctajele SEO

en: Update data manually
ro: Actualizează datele manual

en: Upgrade
ro: Actualizează

en: Uploaded file could not be read.
ro: Fișierul încărcat nu a putut fi citit.

en: Url
ro: URL

en: Usage Tracking
ro: Urmărire utilizare

en: Use our revolutionary SEO Analyzer to scan your website for SEO errors
ro: Folosește analizatorul nostru SEO pentru a-ți scana site-ul pentru erori SEO

en: Use the %1$s button to verify that the key is accessible for search engines. Clicking on it should open the key file in your browser and show the API key.
ro: Folosește butonul %1$s pentru a verifica dacă cheia este accesibilă pentru motoarele de căutare. Dacă dai clic pe ea, ar trebui să se deschidă în navigator fișierul cheii și să fie afișată cheia API.

en: Use the <code>[rank_math_contact_info]</code> shortcode to display contact information in a nicely formatted way. You should also claim your business on Google if you have not already.
ro: Folosește scurt-codul <code>[rank_math_contact_info]</code> pentru a afișa informațiile de contact într-un mod frumos formatat. De asemenea, ar trebui să-ți revendici afacerile pe Google, dacă nu ai făcut asta deja.

en: Use the Focus Keyword as the default text for the links instead of the post titles.
ro: Folosește cuvântul cheie ca text implicit pentru legături în loc de titlurile articolelor.

en: Use the following code in your theme template files to display breadcrumbs.
ro: Folosește codul următor în fișierele șablon ale temei tale pentru a afișa Firimituri.

en: Use this shortcode to display the HTML sitemap.
ro: Folosește acest scurt-cod pentru a afișa harta site HTML.

en: User meta import failed.
ro: Importul metadatelor utilizatorilor a eșuat.

en: User preferences.
ro: Preferințe utilizator.

en: User wallet not found.
ro: Nu am găsit portofelul utilizatorul.

en: User-Agent
ro: Agent utilizator

en: Using a 302 <em>temporary</em> redirection is useful when you want to test a new page for client feedback temporarily without affecting the SEO scores of the original page.
ro: Utilizarea unei redirecționări 302 (<em>temporară</em>) este utilă când vrei să testezi temporar o pagină nouă pentru impresiile clienților fără să afectezi punctajul SEO pentru pagina originală.

en: VAT ID
ro: ID TVA

en: Variable
ro: Variabilă

en: Variable Required
ro: Variabila este obligatorie

en: Variable names can only contain alphanumeric characters, underscores and dashes.
ro: Numele variabilelor pot să conțină numai caractere alfanumerice, liniuțe-jos și cratime.

en: Venezuela, Bolivarian Republic Of
ro: Venezuela

en: Venue Name
ro: Nume loc de desfășurare

en: Venue URL
ro: URL loc de desfășurare

en: Verify auto-updates are enabled for Rank Math
ro: Verifică dacă actualizările automate sunt activate pentru Rank Math

en: Verify site ownership on Google Search Console in a single click
ro: Verifici dreptul de proprietate asupra site-ului în Google Search Console cu un singur clic

en: Verify the presence of focus keywords in your post titles
ro: Verifică prezența cuvintelor cheie în titlurile articolelor tale

en: Version
ro: Versiune

en: Version Control
ro: Control versiune

en: Video Creators
ro: Creatori de videouri

en: Video Preview
ro: Previzualizare video

en: Video Settings imported successfully.
ro: Setări video importate cu succes.

en: Video Sitemap
ro: Hartă site video

en: Viet Nam
ro: Vietnam

en: View
ro: Vezi

en: View Redirection
ro: Vezi redirecționarea

en: View Report
ro: Vezi raportul

en: WC Product
ro: Produs WC

en: Warning:
ro: Avertizare:

en: Warning: you have more than %d active redirections. Exporting them to your .htaccess file may cause performance issues.
ro: Avertizare: ai mai mult de %d redirecționări active. Exportul lor în fișierul .htaccess poate să cauzeze probleme la performanță.

en: We can't show any link suggestions for this post. Try selecting categories and tags for this post, and mark other posts as Pillar Content to make them show up here.
ro: Nu putem să afișăm sugestii de legături pentru acest articol. Încearcă să selectezi categorii și etichete pentru acest articol și marchează alte articole drept Conținut fundamental pentru a le afișa aici.

en: We do not store any of the data from your Google account on our servers, everything is processed & stored on your server. We take your privacy extremely seriously and ensure it is never misused. %s
ro: Nu stocăm pe serverele noastre niciun fel de date din contul tău Google, totul este procesat și stocat pe serverul tău. Tratăm cu maximă seriozitate confidențialitatea și ne asigurăm că nu este niciodată utilizată în mod abuziv. %s

en: We would love to get your feedback! It's essential for our continued development. Please consider taking a moment to leave a review of your experience on Trustpilot.
ro: Ne-ar plăcea să primim impresiile tale! Sunt esențiale pentru dezvoltarea noastră în continuare. Te rugăm să ne acorzi un moment și să lași o recenzie privind experiența ta pe Trustpilot.

en: We would love to get your feedback! It's essential for our continued development. Please consider taking a moment to leave us a review.
ro: Ne-ar plăcea să primim impresiile tale! Sunt esențiale pentru dezvoltarea noastră în continuare. Te rugăm să ne acorzi un moment și să lași o recenzie.

en: Webmaster Tools
ro: Instrumente pentru webmasteri

en: Webshop
ro: Magazin online

en: Website Alternate Name
ro: Nume alternativ site web

en: Website Name
ro: Nume site web

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: When a featured image or an OpenGraph Image is not set for individual posts/pages/CPTs, this image will be used as a fallback thumbnail when your post is shared on Facebook. The recommended image size is 1200 x 630 pixels.
ro: Când o imagine reprezentativă sau o imagine OpenGraph nu este setată pentru articole/pagini/tipuri de articol personalizat individuale, va fi folosită această imagine ca miniatură alternativă când articolul tău este partajat pe Facebook. Dimensiuni recomandate pentru imagine: 1200 x 630 pixeli.

en: When the option is enabled and a %s is shared on Slack, additional information will be shown (estimated time to read and author).
ro: Când opțiunea este activată și o %s este partajată pe Slack, vor fi afișate informații suplimentare (timp estimat pentru citire și autor).

en: When the option is enabled and a page is shared on Slack, additional information will be shown (estimated time to read).
ro: Când opțiunea este activată și o pagină este partajată pe Slack, vor fi afișate informații suplimentare (timp estimat pentru citire).

en: When the option is enabled and a product is shared on Slack, additional information will be shown (price & availability).
ro: Când opțiunea este activată și un produs este partajat pe Slack, vor fi afișate informații suplimentare (preț și disponibilitate).

en: When the option is enabled and a product is shared on Slack, additional information will be shown (price).
ro: Când opțiunea este activată și un produs este partajat pe Slack, vor fi afișate informații suplimentare (preț).

en: When the option is enabled and a term from this taxonomy is shared on Slack, additional information will be shown (the total number of items with this term).
ro: Când opțiunea este activată și un termen din această taxonomie este partajat pe Slack, vor fi afișate informații suplimentare (numărul total de elemente cu acest termen).

en: When the option is enabled and an author archive is shared on Slack, additional information will be shown (name & total number of posts).
ro: Când opțiunea este activată și arhiva unui autor este partajată pe Slack, vor fi afișate informații suplimentare (nume și număr total de articole).

en: Whether the object has a redirect or not
ro: Dacă obiectul are o redirecționare sau nu are

en: Why do this?
ro: De ce face asta?

en: With the 404 monitor you can see where users and search engines are unable to find your content.
ro: Cu Monitor erori 404 vezi unde utilizatorii și motoarele de căutare nu pot să-ți găsească conținutul

en: WooCommerce Product
ro: Produs WooCommerce

en: WordPress Address (URL)
ro: Adresă WordPress (URL)

en: WordPress Dashboard > Settings > Permalinks > Product permalinks Example: default: /product/accessories/action-figures/acme/ - becomes: /accessories/action-figures/acme/
ro: Panou control WordPress > Setări> Legături Permanente> Exemplu de legături permanente pentru produse: implicit: /produs/accessorii/figurine/acme/ - devine: /accessorii/figurine/acme/

en: WordPress General Settings
ro: Setări generale WordPress

en: WordPress's internal cron system is disabled via %s. Please ensure a real cron job is set up, otherwise scheduled features like Analytics may not work correctly.
ro: Sistemul intern pentru sarcini planificate din WordPress este dezactivat prin %s. Asigură-te că ai configurată o sarcină planificată reală, altfel este posibil ca funcționalitățile programate, cum ar fi Analytics, să nu funcționeze corect.

en: Worldwide
ro: În toată lumea

en: Write Image Alt Text with AI
ro: Scrie text alternativ pentru imagini cu AI

en: Write SEO Description with AI
ro: Scrie descrierea SEO cu AI

en: Write SEO Title & Description with AI
ro: Scrie titlul și descrierea SEO cu AI

en: Write SEO Title with AI
ro: Scrie titlul SEO cu AI

en: Writers
ro: Scriitori

en: Written by
ro: Scris de

en: XML Sitemap
ro: Hărți site XML

en: XML Sitemap %1$s %2$s
ro: Hărți site XML %1$s %2$s

en: XML sitemaps are a special type of text file that tells search engines about the structure of your site. They're a list of all the resources (pages and files) you would like the search engine to index. You can assign different priorities, so certain pages will be crawled first. Before XML sitemaps, search engines were limited to indexing the content they could find by following links. That's still an important feature for search engine spiders, but XML sitemaps have made it easier for content creators and search engines to collaborate.
ro: Hărțile site XML sunt un tip special de fișier text care informează motoarele de căutare despre structura site-ului tău. Ele cuprind o listă cu toate resursele (pagini și fișiere) care vrei să fie indexate de motoarele de căutare. Poți să atribui priorități diferite, astfel anumite pagini vor fi accesate primele cu crawlere. Înainte de hărțile site XML, motoarele de căutare erau limitate la indexarea conținutului pe care îl puteau găsi urmărind legăturile. Această urmărire este încă o funcționalitate importantă pentru boții motoarelor de căutare, dar hărțile site XML au facilitat colaborarea între creatorii de conținut și motoarele de căutare.

en: Yandex Verification ID
ro: ID confirmare Yandex

en: Yandex.Webmaster Page
ro: Pagină Yandex Webmaster

en: Yes, I want better SEO
ro: Da, vreau SEO mai bun

en: Yes, I want to learn more
ro: Da, vreau să învăț mai multe

en: Yes, you deserve it
ro: Da, meriți asta

en: Yoast Block Converter
ro: Convertor de blocuri Yoast

en: You are about to delete all the previously imported data.
ro: Ești pe cale să ștergi toate datele importate anterior.

en: You are about to delete your 90 days cache.
ro: Ești pe cale să ștergi cache-ul pentru 90 de zile.

en: You are not allowed to deactivate this plugin: %s.
ro: Nu ai voie să dezactivezi acest modul: %s

en: You are not authorized to perform this action.
ro: Nu ești autorizat să execuți această acțiune.

en: You are using the outdated WordPress, please update it to version %s or higher.
ro: Folosești o versiune WordPress învechită, te rog să actualizezi la versiunea %s sau la una ulterioară.

en: You can also activate, deactivate, or delete multiple items at once using the Bulk Actions dropdown.
ro: De asemenea, poți activa, dezactiva sau șterge mai multe elemente simultan folosind lista derulantă Acțiuni în masă.

en: You can also redirect or delete multiple items at once. Selecting multiple items to redirect allows you to redirect them to a single URL.
ro: De asemenea, poți să redirecționezi sau să șterg simultan mai multe elemente. Selectarea mai multor elemente pentru redirecționare îți permite să le redirecționezi la un singur URL.

en: You can customize the display of this screen's contents in a number of ways:
ro: Poți să personalizezi afișarea conținutului pe acest ecran în mai multe moduri:

en: You can decide how many items to list per screen using the Screen Options tab.
ro: Poți să decizi câte elemente să afișezi pe ecran folosind fila Opțiuni ecran.

en: You can hide/display columns based on your needs.
ro: Poți să ascunzi/afișezi coloane în funcție de nevoile tale.

en: You can integrate the Google Search Console with Rank math in the <a href="%1$s" target="_blank">Search Console tab</a>. of Rank Math's General Settings menu.
ro: Poți să integrezi Google Search Console cu Rank Math în <a href="%1$s" target="_blank">Fila Search Console</a> din meniul Setări generale Rank Math.

en: You can reorder the list by clicking on the column headings.
ro: Poți să reordonezi lista dând clic pe titlurile coloanelor.

en: You can search items using the search form at the top.
ro: Poți să cauți elemente folosind formularul de căutare din partea de sus.

en: You can use the separator character in titles by inserting <code>%separator%</code> or <code>%sep%</code> in the title fields.
ro: Poți să folosești caracterul separator în titluri inserând <code>%separator%</code> sau <code>%sep%</code> în câmpurile titlu.

en: You cant access this page.
ro: Nu poți să accesezi această pagină.

en: You do not have permission to access this resource.
ro: Nu ai permisiunea să accesezi această resursă.

en: You do not have permission to edit the .htaccess file.
ro: Nu ai permisiunea să editezi fișierul .htaccess.

en: You have not entered a tagline yet. It is a good idea to choose one. %1$sYou can fix this in the customizer%2$s.
ro: Nu ai introdus încă un slogan. Este o idee bună să alegi unul. %1$sPoți să corectezi asta în Personalizator%2$s.

en: You have not given the permission to fetch this data. Please <a href="%s">reconnect</a> with all required permissions.
ro: Nu ai acordat permisiunea de a prelua aceste date. Te rog <a href="%s">reconectează</a> cu toate permisiunile cerute.

en: You have not linked Google Search Console yet.
ro: Nu te-ai conectat încă la Google Search Console.

en: You have used all the free credits which are allowed to this domain.
ro: Ai folosit toate creditele gratuite care sunt permise pentru acest domeniu.

en: You must %1$sgo to your Reading Settings%2$s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
ro: Trebuie să %1$smergi la setări Afișare%2$s și să debifezi căsuța Vizibilitate pentru motoare de căutare.

en: You've used up all available credits for this domain.
ro: Ai folosit toate creditele disponibile pentru acest domeniu.

en: You've used up all available credits from the connected account.
ro: Ai folosit toate creditele disponibile din contul conectat.

en: Your <code>llms.txt</code> file is available at <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a>.
ro: Fișierul tău <code>llms.txt</code> este disponibil la <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a>.

en: Your Site Tagline is set to a custom value.
ro: Sloganul site-ului este setat la o valoare personalizată.

en: Your Site Tagline is set to the default value <em>Just another WordPress site</em>.
ro: Sloganul site-ului tău este setat la valoarea implicită <em>Doar un alt site web WordPress</em>.

en: Your current plugin version does not support this feature. Please update Rank Math PRO to version 3.0.83 or later to unlock full functionality.
ro: Versiunea curentă a modulului nu acceptă această funcționalitate. Te rog să actualizezi la Rank Math PRO versiunea 3.0.83 sau la una ulterioară pentru a debloca funcționalitatea.

en: Your current theme doesn't support title-tag. Enable this option to rewrite page, post, category, search and archive page titles.
ro: Tema ta actuală nu acceptă title-tag. Activează această opțiune pentru a rescrie titlurile paginilor, articolelor, categoriilor, paginilor de căutare și arhivelor.

en: Your name or company name intended to feature in Google's Knowledge Panel.
ro: Numele tău sau numele companiei tale care vrei să apară în panourile Google Knowledge.

en: Your site has one or more sitemaps.
ro: Site-ul tău are una sau mai multe hărți site.

en: Your site is accessible by search engine.
ro: Site-ul tău este accesibil pentru motoarele de căutare.

en: Your site may not be visible to search engine.
ro: Site-ul tău s-ar putea să nu fie vizibil pentru motoarele de căutare.

en: Your sitemap index can be found here: %s
ro: Indexul hărților tale site poate fi găsit aici: %s

en: Your theme may display the Site Tagline, and it can also be used in SEO titles &amp; descriptions. Set it to something unique. You can change it by navigating to <a href="%s">Settings &gt; General</a>.
ro: Tema ta poate să afișeze sloganul site-ului și el poate fi utilizat și în titlurile și descrierile SEO. Setează un slogan unic. Îl poți schimba mergând la <a href="%s">Setări &gt; Generale</a>.

en: [%s] An update is available for Rank Math
ro: [%s] Este disponibilă o actualizare pentru Rank Math

en: [3. Unable to Encrypt]
ro: [3. Nu pot să codific]

en: and Many More…
ro: și multe altele...

en: attachments
ro: atașamente

[ctx: block description]
en: Add the Schema generated by Rank Math anywhere on your page using this Block.
ro: Adaugi Schema generată de Rank Math oriunde în paginile tale folosind acest bloc.

[ctx: block description]
en: Automatically generate the Table of Contents from the Headings added to this page.
ro: Generează automat Cuprinsul din titlurile adăugate în această pagină.

[ctx: block description]
en: Easily add Schema-ready, SEO-friendly, Frequently Asked Questions to your content.
ro: Adaugi cu ușurință în conținutul tău Întrebări frecvente, prietenoase din punct de vedere SEO și gata pregătite pentru Schema.

[ctx: block description]
en: Easily add Schema-ready, SEO-friendly, HowTo block to your content.
ro: Adaugi cu ușurință în conținutul tău blocul Sfaturi practice, prietenos din punct de vedere SEO și gata pregătit pentru Schema.

[ctx: block description]
en: Generate content without any hassle, powered by Rank Math's Content AI.
ro: Generezi conținut fără nicio problemă, cu ajutorul Content AI de la Rank Math.

[ctx: block keyword]
en: Block
ro: Bloc

[ctx: block keyword]
en: FAQ
ro: Întrebări frecvente

[ctx: block keyword]
en: Frequently Asked Questions
ro: Întrebări frecvente

[ctx: block keyword]
en: HowTo
ro: Sfaturi practice

[ctx: block keyword]
en: Rich Snippet
ro: Fragment îmbogățit

[ctx: block keyword]
en: Structured Data
ro: Date structurate

[ctx: block keyword]
en: content
ro: conținut

[ctx: block title]
en: AI Assistant [Content AI]
ro: Asistent AI [Content AI]

[ctx: block title]
en: FAQ by Rank Math
ro: Întrebări frecvente de Rank Math

[ctx: block title]
en: HowTo by Rank Math
ro: Sfaturi practice de la Rank Math

[ctx: block title]
en: Schema by Rank Math
ro: Schema de Rank Math

[ctx: block title]
en: Table of Contents by Rank Math
ro: Cuprins de Rank Math

en: click here
ro: dă clic aici

en: configuration file
ro: fișier de configurare

en: default: /product-category/accessories/action-figures/ - changed: /accessories/action-figures/
ro: implicit: /product-category/accessories/action-figures/ - schimbat în: /accessories/action-figures/

en: default: /product-category/accessories/action-figures/ - changed: /product-category/action-figures/
ro: implicit: /product-category/accessories/action-figures/ - schimbat în: /product-category/action-figures/

en: disable redirect attachments
ro: dezactivează redirecționarea atașamentelor

en: e.g. 09:00-17:00
ro: de exemplu, 09:00 - 17:00

en: example search
ro: exemplu de căutare

en: filter
ro: filtrează

en: free version
ro: versiune gratuită

en: here
ro: aici

en: or
ro: sau

en: read here
ro: citește aici

en: robots.txt file is not writable.
ro: Fișierul robots.txt nu poate fi scris.

en: schemas to add or update data.
ro: scheme pentru adăugarea sau actualizarea datelor.

en: single %s
ro: %s singular

en: username
ro: nume utilizator

en: your product %s pages
ro: pagini %s pentru produsul tău

en: your product pages
ro: paginile tale de produse
